WMF EMF

Mūsų partneriai:

2017-06-14

Telšiai buvo labai svetingi "El Dorado" komandai

Lietuvos mažojo futbolo čempionato trečiasis etapas Telšiuose išgrynino vienvaldį turnyro lyderį. Žemaitijos sostinėje Vilniaus "El Dorado" komanda pratęsė savo pergalingą žygį ir su šešiomis pergalėmis bei 18 taškų įsitaisė pirmoje vietoje. Iki tol su jais tolygiai ėjusioms Alytaus "Rese" ir Varėnos "Merkio" komandoms turas nebuvo sėkmingas. O Baltijos taurės prizininkai Plungės "OSS" ir vėl liko be taškų.

REZULTATAI. "FC OSS" - "FK Riešė" 3:4, "FC Suoliukas" - "FK RESE" 2:6, "FK Telšiai" - "Eagle Team-Žibintas" 0:5, "FK Arsenalas" - "FK Merkys" 8:1, "Olimpo SC" - "El Dorado" 4:10, "FK Šilalė" - "Western Union Foundation" 8:1;

"FK Riešė" - "FC Suoliukas" 1:3, "FC OSS" - "Eagle Team-Žibintas" 3:6, "FK Telšiai" - "FK Merkys" 5:2, "FK RESE" - "El Dorado" 4:7, "FK Arsenalas" - "FK Šilalė" 5:1, "Western Union Foundation" - "Olimpo SC" 5:4

ŠEIMININKAI. Praėjusį savaitgalį mažojo futbolo pirmenybių dalyviai rinkosi į puikų sporto kompleksą Telšiuose. Žemaitijos sostinėje įrengtas ne tik jaukus 3 tūkst. vietų stadionas, bet greta yra ir sporto arena, teniso kortai ir laisvalaikio zona, žiemą veikia čiuožykla. Varžybų dalyvius pasveikinęs Telšių meras Petras Kuizinas tikino nė akimirkai nedvejojęs prieš priimdamas LMFA pirmenybių dalyvius į miesto centrinį stadioną.

Tik etapo šeimininkams "Telšių" futbolininkams namų sienos nebuvo palankios. Jie surinko 3 taškus, nors tikėjosi visų 6. Pergalė buvo pasiekta puikiose rungtynėse su Varėnos "Merkiu" (5:2). Nors telšiškiai praleido pirmieji, vėliau tvirtai perėmė iniciatyvą ir dominavo prieš varžovus. Bet pirmosiose rungtynėse Telšių komanda absoliučiai neprilygo aukštesnį meistriškumą pademonstravusiems "Eagle Team-Žibinto" atstovams ir pralaimėjo jiems net 0:5.

Telšių ekipai vadovaujantis Paulius Macevičius po šių rungtynių prabilo apie komandą slėgusias problemas: "Nors žaidėme su labai pajėgiais varžovais, koją kišo jaudulys. Į stadioną atėjo draugai, artimieji, šeimų nariai, todėl žaidėjai jautė spaudimą, o žaidimas mums visiškai nesiklijavo, neišnaudojome progų. Todėl šį kartą namų sienos ne tik nepadėjo, bet ir virto savotišku prakeiksmu."

Kaip jau minėjome, "Telšiai" nėra atskiras klubas ar komanda, tai jungtinė viso miesto mėgėjų rinktinė. Todėl jai aiškiai stinga susižaidimo ir tarpusavio supratimo aikštėje. Pavyzdžiui, "Eagle Team" kartu rungtyniauja berods 7 metus, o telšiškiai susirinko tik šiemet ir stokoja bendrų treniruočių. Todėl 9 taškai per 6 rungtynes atspindi realias Žemaitijos komandos galimybes.


LYDERIAI. Vienvaldžiais čempionato lyderiais tapo Vilniaus "El Dorado" futbolininkai. Jų sąskaitoje - visos 6 pergalės ir 18 taškų iš tiek pat galimų. Pirmose etapo rungtynėse "El Dorado" 10:4 nukovė Mažeikių "Olimpo SC", o Edvinas Mučinis šiame mače pasižymėjo net penkiais tiksliais smūgiais. Po poros valandų MFL čempionai ėjo žaisti su stipria Alytaus "Rese" komanda, ir ją nugalėjo rezultatu 7:4. Rungtynes pradėję įvarčių į savuosius vartus, vėliau "El Dorado" atsakė keturiais tiksliais smūgiais į varžovų stačiakampį. "Rese" nepasidavė, antrame kėlinyje priartėjo iki 5:4, bet kritiniu metu "El Dorado" susitelkė, atsakė dviem įvarčiais ir nugalėjo 7:4. Šios rungtynės pasižymėjo emocijomis. Antrame kėlinyje "El Dorado" kapitonas Martynas Rašinskas vieną po kito susirinko du įspėjimus ir gavo raudoną kortelę. Tokią pačią nuobaudą užsidirbo ir "Rese" vartininkas Egidijus Baranauskas, pargriovęs varžovų futbolininką. Alytiškiai piktinosi varžovų grubiu žaidimu, gi vilniečiai nelabai suprato, dėl ko tokie priekaištai.

Kaip ten bebūtų, "El Dorado" iškovojo dar dvi pergales, tačiau sunerimti verčia komandos gynyba - Telšiuose per du mačus praleisti 8 įvarčiai. "Esame laimingi, nors gynyba nėra tobula. Prasileidome kelis keistus įvarčius, tikras "kliurkas". Pirmaudami prieš "Resę" apskritai vos nepaleidome rungtynių. Žinoma, norėtume mažiau praleisti, bet dėl to nestresuojame. Kol įmušame daugiau nei praleidžiame - viskas gerai", - sakė M.Rašinskas. Verta pažymėti, kad "El Dorado" Telšių stadiono tribūnose turėjo nemenką palaikymą. Ir tai nieko nuostabaus - dauguma ekipos narių kilę iš Žemaitijos regiono, todėl jų artimieji nepraleido progos atvykti į Tešlius ir palaikyti saviškių.

Rudenį lieka du paskutiniai Lietuvos čempionato etapai ir per juos "El Dorado" skelbs visuotinę savo žaidėjų mobilizaciją. "Tikrai taip. Turime neblogas pozicijas ir šansus laimėti turnyrą, reikia tuo pasinaudoti. Dar tik pusiaukelė, tačiau privalome eiti iki galo, kabintis už pirmosios vietos, nors laukia daug stiprių varžovų", - kovingai kalbėjo M.Rašinskas.


PROGRESAS. Kauno "Arsenalo" komandą galima vadinti savotišku šio turnyro tamsiuoju arkliuku. Kad kauniečiai bus pavojingi - abejoti nereikėjo, nes tai gerai susižaidusi komanda iš futsalo kovų. Tačiau po Varėnoje patirto pralaimėjimo alytiškiams, "Arsenalas" iš karto atsiliko nuo lyderių. Bet vėliau įsibėgėjo: jau Alytuje pasiektos dvi pergalės, o Telšiuose sužaista idealiai - 8:1 smogta Varėnos "Merkiui" bei 5:1 - "Šilalės" komandai.

"Arsenalo" vadovas Karolis Vasiliauskas pasakojo, kad taip sėkmingai sužaisti padėjo optimaliai surinkta sudėtis, kovingumas ir susikaupimas siekti tik pergalių. "Žinojome, kad teks rimtai grumtis su iki tol viską laimėjusia "Merkio" komanda, todėl ruošėmės labai rimtai ir nusiteikimas buvo maksimalus. Nei šiame mače, nei dvikovoje prieš "Šilalę" nebuvo jokio atsipalaidavimo. Abejose rungtynėse nusprendėme aktyviai spausti varžovus nuo pirmųjų minučių, neleisti jiems laisviems priimti kamuolio ir palaikyti aukštą žaidimo spartą", - sėkmingo žaidimo priežastis vardijo K.Vasiliauskas. Visų lauktos "Arsenalo" kovos susitikime su "Merkiu" nebuvo. Nuosekliai laikydamiesi savo žaidimo plano, kauniečiai pribloškė varžovus greitais įvarčiais ir jau pirmo kėlinio viduryje pirmavo 4:0. Vėliau nepaleido iniciatyvos iš savo rankų.

REGRESAS. Po dviejų etapų LMFA čempionate tarp lyderių žengęs "Merkys" Telšiuose sužaidė taip, kad komandos vadovui Dmitrijui Krupovičiui teko griebtis už galvos, ieškant tokio pasirodymo priežasčių - iš Žemaitijos dzūkai parsivežė apskritą nulį taškų. "Komandai pritrūko sveikos sportinės agresijos. Kol varžovai kovojo ir lipo per galvas, mes stovėjome ir žiūrėjome į juos, pralaimėjome mikrodvikovas", - piktinosi „Merkio“ ekipos vadovas Dmitrijus Krupovičius.

Jis sakė, kad "Arsenalas" jo komandą tiesiog "sudaužė". Nieko gero nebuvo matyti ir dvikovoje su "Telšiais", kuriems pralaimėta 2:5. "Kažkada nutiko taip, kad Turo per Lietuvą etape Druskininkuose net iš grupės neišėjome. Panaši duobė ištiko ir dabar. Vaizdas buvo baisus. Nežaidėme, o stovėjome kaip mergaitės. Ir praėjus dviem dienoms negalėjau pasakyti, kas nutiko. Galbūt žaidėjams jau reikia poilsio", - svarstė Varėnos komandos vadovas.

Tad ilga kelionė namo dzūkams buvo nelinksma. Teko apsvarstyti ir ateities perspektyvas. "Merkio" vadovas apskaičiavo, kad šiemet viršūnėje išliks "El Dorado" ir "Arsenalo" komandos, o varėniškiams beliko kovoti dėl trečiosios prizinės vietos. Be to, dar laukia smagus iššūkis ir treniruotė su Vilniaus "Žalgirio" klubu. D.Krupovičius prisipažino, kad ir šio nuotykio laukia su nerimu: "Nežinau ar susirinksime, nes pas mus tokie, kuriuos reikia už "kalnieriaus" traukti, visi "sarmatlyvi", kuklinasi. Teks raginti ir įtikinėti žaidėjus."

MATEMATIKA. Mažojo futbolo bendruomenės vieninga nuomone, "Eagle Team-Žibintas" komanda Lietuvos čempionatą pralaimėjo jau Alytuje, kai nesusirinko, žaidė be keitimų ir nesėkme baigė abejas rungtynes. "Ereliai" atsitiesė Telšiuose, tačiau šaukštai gali būti po pietų. Šeštadienį puikų, kokybišką ir solidų futbolą pademonstravę "Eagle Team-Žibintas" 5:0 nugalėjo šeimininkus telšiškius. Antroje dienos kovoje su dviem keitimais jėgų buvo mažiau, bet jų pakako, kad rezultatu 6:3 būtų įveikti Plungės "OSS" futbolininkai.

"Pirmose rungtynėse patys save nustebinome beveik tobulu žaidimu. Antrose jau trūko jėgų, bet svarbiausia yra šeši taškai. Įsitikinome, kad dviejų keitimų yra mažoka. Kitiems etapams teks ieškoti papildomų resursų", - sakė šios komandos vadovas Aleksandras Dergačiovas.

Pasak jo, prarastų taškų limitą vilniečiai jau išnaudojo dvigubai. Prieš sezoną planuotos vienos kitos netikėtos lygiosios ar pralaimėjimas, bet viską sugadino tas nelemtas Alytaus etapas. Todėl dabar "Eagle Team" komandai lieka užsiimti matematiniais skaičiavimais. Tačiau ir jie nieko gero nežada. "Bandžiau iškalkuliuoti, ko mums reikia pirmai vietai užimti. Jei sugebėsime laimėti visas likusias rungtynes ir jei labai plačiai šypsosis sėkmė - visko gali būti. Tačiau viską įvertinus realiai, dabartinėje situacijoje geras pasiekimas būtų prizinė vieta", - skaičiavo A.Dergačiovas.


VIDURIUKAS. Be trečiojo etapo šeimininkų "Telšių", pirmenybėse yra dar dvi komandos, surinkusios po 9 taškus. Tai - 7-8 vieta besidalijantys Klaipėdos "Suoliukas" ir Vilniaus "Riešė". Šeštadienį jos susitiko tarpusavyje ir emocingame mače pergalę rezultatu 3:1 šventė klaipėdiečiai. Sergejaus ir Andrejaus Smyslovų įvarčiai pirmame kėlinyje "Suoliukui" suteikė dviejų įvarčių pranašumą ir leido kontroliuoti situaciją. Vėliau "Riešė" skirtumą sušvelnino, bet "Suoliukas" po Donato Stankevičiaus įvarčio pasijuto ramiau - 3:1. "Suoliuko" nariai juokavo, kad norimą pergalę pasiekė atgavę jėgas ir pasistiprinę greta stadiono keptomis picomis.

Tiek "Suoliukas", tiek "Riešė" verti užimamų pozicijų, nes visuose trijuose čempionato etapuose žaidė identiškai - iškovojo po pergalę ir patyrė po pralaimėjimą. "Nežinau, kodėl taip vyksta, matyt karma", - svarstė A.Smyslovas iš "Suoliuko". Tiesaus atsakymo į šį klausimą nerado ir "Riešės" žaidėjas Rytis Jakavonis: "Sunku pasakyti. Visada einame kovoti dėl pergalės, bet gaunasi, kaip gaunasi. Šį sezoną tikimės vietos lentelės viduryje, norime pasisemti tokio rango varžybų patirties, o kitais metais jau sieksime daugiau."

NUSIVYLIMAS. Neabejotinai didžiausiu sezono nusivylimu tampa Plungės "OSS" komanda. Tai perspektyvi komanda, tačiau po 6 rungtynių turinti 0 taškų. III etape plungiškiai vėl liko tuščiomis - 3:4 nusileido "Riešei" ir 3:6 neatsilaikė prieš "Eagle Team-Žibintą". Nuostabą dar labiau didina tas faktas, kad Plungės ekipa praėjusį mėnesį sugebėjo tapti Baltijos taurės turnyro prizininkais. O Lietuvoje sekasi štai taip.

"Nors rezultatai apmaudūs, nuotaikos nekokios, tačiau nusivylimo komandoje nėra. Telšiuose jau matėme geresnį savo žaidimą. Tikiu, kad iki sezono pabaigos sugebėsime pagerinti pozicijas", - optimizmo nestokojo "OSS" kapitonas Robertas Gibieža. Analizuodamas nesėkmių priežastis jis svarstė, kad įtakos gali turėti pats žaidimo formatas. "OSS" palankiau žaisti 6x6, o ne 7x7. Be to, kaskart Plungės komandos sudėtyje vyksta didelė rotacija, o tai taip pat nepadeda atrasti savojo žaidimo. "Optimalios sudėties vis nesurenkame, žaidėjai tai gali tai negali padėti, todėl taip ir varijuojame", - reziumavo Robertas.

OPTIMIZMAS. Lygoje beliko dvi komandos, nepelniusios taškų. Kartu su "OSS" visus mačus pralaimėjo ir Mažeikių "Olimpo SC" komanda. Mažeikiškiai buvo netoli pirmosios pergalės ir pimųjų taškų, bet 4:2 pirmaudami prieš Vilniaus "Western Union", sugebėjo rungtynes pralaimėti 4:5. O nuo "El Dorado" gavo mažojo futbolo pamoką 4:10. Mes tai vadiname pamoka, o "Olimpo SC" vadovas Donatas Voras tai vadina pozityviu reiškiniu, nes įmušti 4 įvarčiai stipriems varžovams. Anot D.Voro, pagrindinė bėda yra ta, kad "Olimpo SC" paraiška labai plati, joje figūruoja 25 pavardės. Kaskart vykdoma didelė žaidėjų rotaciją, tad apie susižaidimą kalbėti sunku. Be to, mažeikiškiai tik baigia perprasti mažojo futbolo žaidimo subtilybes. Apskritai autsaiderių ekipos vadovo mintys kupinos optimizmo ir gerų emocijų - dėl prastų rezultatų Mažeikių komandoje tragedija nedaroma.


RUGSĖJIS. Po Telšių etapo Lietuvos mažojo futbolo čempionate skelbiama ilgoji vasaros pertrauka. Komandos kartu vėl susirinks rugsėjo 2 dieną Druskininkuose. Dar po dviejų savaičių LMFA karavanas pajudės į Šilalę, ten ir baigs savo sezoną. Tuomet ir sužinosime pirmuosius mažojo futbolo Lietuvos čempionus.

Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FK Arsenalas (Kaunas)1110014515+3030
2El Dorado (Vilnius)1110015926+3330
3FK RESE (Alytus)1110015918+4130
4Eagle Team-Žibintas (Vilnius)118036540+2524
5FK Šilalė (Šilalė)116055438+1618
6FK Telšiai (Telšiai)115063834+415
7FK Riešė (Vilnius)115063029+115
8FC Suoliukas (Klaipėda)115063947-815
9FK Merkys (Varėna)114074550-512
10FC OSS (Plungė)111192360-374
11Western Union Foundation (Vilnius)1110101759-423
12Olimpo SC (Mažeikiai)1101101977-581

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas: 2017
Turas 11

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2017
FotoInformacija
Vytas Kurmis Komanda:FK Šilalė (Šilalė)
18 Varžybų:11
Vilmantas Žilinskas Komanda:FK RESE (Alytus)
16 Varžybų:11
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado (Vilnius)
14 Varžybų:8
Aleksandras Dergačiov Komanda:Eagle Team-Žibintas (Vilnius)
12 Varžybų:9
Donatas Stankevičius Komanda:FC Suoliukas (Klaipėda)
11 Varžybų:7
Pavelas Pelakauskas Komanda:Eagle Team-Žibintas (Vilnius)
11 Varžybų:11
Laimonas Šapas Komanda:FK Telšiai (Telšiai)
10 Varžybų:11
Aringas Streckis Komanda:El Dorado (Vilnius)
9 Varžybų:7
Jaunius Mikalauskas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
9 Varžybų:7
Audrius Plytnikas Komanda:FK Merkys (Varėna)
9 Varžybų:9

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2017
FotoInformacija
Sergej Krupovič Komanda:FK Merkys (Varėna)
0 4
Ivan Simanov Komanda:FK Riešė (Vilnius)
0 3
Karolis Vasiliauskas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 3
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado (Vilnius)
1 1
Deividas Blazevičius Komanda:FK Riešė (Vilnius)
1 1
Robertas Vrublevskis Komanda:Eagle Team-Žibintas (Vilnius)
1 1
Nikita Juščenko Komanda:El Dorado (Vilnius)
0 2
Andrej Smyslov Komanda:FC Suoliukas (Klaipėda)
0 2
Ernestas Kenstavičius Komanda:FK Telšiai (Telšiai)
0 2
Modestas Kulikauskas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 2

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija