WMF EMF

Mūsų partneriai:

2017-09-07

Mėgėjų Čempionų lygoje - ir aukso ieškotojai iš Lietuvos

Ateinantį savaitgalį Slovėnijos kurorte Terme Čateže vyks antrasis mažojo futbolo Čempionų lygos turnyras, kurį organizuoja Europos mažojo futbolo federacija (EMF).

Lietuvai šiame prestižiniame mėgėjų futbolo turnyre atstovaus Vilniaus "El Dorado" komanda. Praėjusiais metais vilniečiai laimėjo "Turo per Lietuvą" varžybas, finale po baudinių serijos nurungę Telšių atstovus.

"Kadangi mums tai pirmas tokio rango turnyras, sunku įsivaizduoti, ko galima tikėtis. Keliame tikslą sėkmingai pasirodyti grupės turnyre ir patekti į atkrintamąsias varžybas. Komanda motyvuota ir nusiteikusi kovai, į Slovėniją ne turistauti susiruošė. Svarbiausia išvengti traumų", - sakė vienas "El Dorado" įkūrėjų ir šios komandos kapitonas Martynas Rašinskas.

Įdomu, kad šiemet varžybų organizatoriai burtų traukimo ceremoniją nusprendė rengti turnyro išvakarėse. Tad savo varžovus Lietuvos mažojo futbolo čempionai sužinos tik ketvirtadienį vėlai vakare, o penktadienį jau laukia pirmieji mačai.

Prieš burtų traukimą "El Dorado" pateko į antrą pagal pajėgumą krepšelį. Iš grupės turnyro į šešioliktfinalį keliaus pirmąją vietą užėmusi komanda. Antroji turės žaisti papildomas rungtynes.

Kadangi visi "El Dorado" žaidėjai yra mėgėjai, į EMF Čempionų lygos turnyrą jie išvyko savo asmeninių atostogų sąskaita. Į Slovėniją jie leidosi autobusu ankstų trečiadienio rytą. Pernakvoję Čekijos mieste Brno, ketvirtadienį jie pasiekė kelionės tikslą Terme Čateže.

Pirmą kartą su "El Dorado" susiduriantiems varžovams jų pavadinimas kelia tam tikrą nuostabą. O jo etimologija sietina su Pietų Amerikos istorija. Ispanų kalba "El Dorado" reiškia paauksuotąjį - tai legendomis apipinta bei aukso pilna mitinė Eldorado šalis Pietų Amerikoje, kurios XVI amžiuje nesėkmingai ieškojo atvykėliai iš Europos.

"Komandą įkūrėme 2013 metais, o jos pavadinimo kilmė gana įdomi. Su kolegomis rinkomės pavadinimą iš septynių variantų. Kuomet perskaičiau "El Dorado" reikšmę, iš karto pasakiau - turime rinktis šį. Buvo daug turnyrų, kuriuose likdavome antri, taip nepailsdamai ieškodami savojo aukso. Tad nusprendėme, kad šis vardas geriausiai įprasmins mūsų ideologiją, - aiškino M. Rašinskas. - Per kelerius metus žaidėjų santykiai tapo puikūs, esame lyg viena šeima. Netgi ne rungtynių ir turnyrų metu kartu praleidžiame labai daug laiko."

"El Dorado" taip pat pasižymi savitu identitetu. Nors komanda registruota ir rungtyniauja Vilniuje, jai atstovauja vos keli tikri vilniečiai. Ekipos branduolį sudaro prieš keletą metų studijuoti į sostinę persikėlę žemaičiai iš Plungės ir Mažeikių. Todėl oponentai šią komandą dažnai juokais vadina žemaitukais.

Pernai EMF Čempionų lygoje Lietuvai atstovavo kita Vilniaus komanda "Eagle Team-Žibintas". Tąkart vilniečiai 1:3 pripažino bosnių "Lunar Gato" pranašumą, 2:3 pralaimėjo bulgarų "Sbornaya" ir 3:4 - čekų "Ostravsky Zabreh" bei į atkrintamąsias varžybas nepateko.

 

Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1Ostravsky Zabreh (CZE)312054+15
2Lunar Gato (BiH)312053+25
3Sbornaya Blagoevgrad (BUL)312043+15
4Eagle Team-Žibintas (Vilnius)3003610-40

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas: 2016 metai
Turas 3

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2016 metai
FotoInformacija
Mateo Culina Komanda:Lunar Gato (BiH)
4 Varžybų:3
Milan Sasko Komanda:Ostravsky Zabreh (CZE)
3 Varžybų:3
Vytautas Zemleckas Komanda:Eagle Team-Žibintas (Vilnius)
2 Varžybų:1
Radoslav Aleksandrov Komanda:Sbornaya Blagoevgrad (BUL)
2 Varžybų:3
Aleksandr Lebedev Komanda:Eagle Team-Žibintas (Vilnius)
2 Varžybų:3
Ondřej Klíma Komanda:Ostravsky Zabreh (CZE)
1 Varžybų:3
Žygimantas Kirsis Komanda:Eagle Team-Žibintas (Vilnius)
1 Varžybų:3
Blagoi Cvetkov Komanda:Sbornaya Blagoevgrad (BUL)
1 Varžybų:3
Viačeslavas Rodevič Komanda:Eagle Team-Žibintas (Vilnius)
1 Varžybų:3
Daniel Sandev Komanda:Sbornaya Blagoevgrad (BUL)
1 Varžybų:3

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2016 metai
FotoInformacija

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija