SOCCA

Mūsų partneriai:

2020-06-17

Susipažinkime su 2020 m. čempionato komandomis: vieninteliai sostinės atstovai, Kauno klubai ir pirmojo etapo šeimininkai

Vos už kelių dienų, šį šeštadienį (06-20), Šilalės mieste susirinks mažojo futbolo entuziastai ir taip prasidės ketvirtasis Lietuvos mažojo futbolo 7x7 čempionatas.


Šiais metais Lietuvos mažojo futbolo pirmenybėse varžysis aštuonios komandos, tačiau pats čempionatas pirmą kartą vyks dvejų ratų sistema, todėl tikimasi, kad tai įneš dar daugiau intrigos ir kovos dėl čempionų vardo.


Ankstesniame straipsnyje jau pristatėme keturis iš dalyvių – SC-FK „Akmenė“ (Naujoji Akmenė), FK „Jurbarko Imsrė“ (Jurbarkas), FK „Merkys“ (Varėna) ir naujokus KKSC „Prienus“.


O šįkart atėjo eilė likusioms keturioms komandoms – FK „Šilalė - Prolain“ (Šilalė), FC „Hegelmann Minifootball“ (Kaunas), FK „Arsenalas“ (Kaunas) ir FK „Polivektris“ (Vilnius).


FK „Šilalė - Prolain“

 

Pirmojo etapo šeimininkai – FK „Šilalė - Prolain“ – vieni iš favoritų. 2018 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionai praėjusiais metais liko antroje vietoje. Iškovoję sidabrą, jie keturiais taškais atsiliko nuo „El Dorado“.


Tačiau šiais metais „El Dorado“ čempionate nedalyvaus, o tai automatiškai FK „Šilalės“ ekipą stato į lyderių poziciją. Nors „Šilalė - Prolain“ nekantriai laukia čempionato pradžios, tačiau patys sau pačių aukščiausių tikslų nekelia ir svarbiausias jiems sportinis principas – dalyvauti.


„Svarbiausia dalyvauti, o kaip jau bus, taip bus. Karantino periodu komanda nesitreniravo, tačiau vyrukai rado būdų palaikyti sportinę formą. Esame išsiilgę futbolo, nuotaikos geros ir bus labai smagu po ilgos pertraukos vėl sutikti visą Lietuvos mažojo futbolo bendruomenę“, – sakė „Šilalės - Prolain“ vadovas Artūras Vazbys.


Šalies vicečempionams pavyko išlaikyti visą sudėties branduolį ir jį net sustiprino keliais naujokais. Pozityviai FK „Šilalės“ kolektyvas žiūri ir į dvejų ratų sistemą.


„Esant komandų dalyvių sumažėjimui, dviejų ratų sistema yra naudinga. Anksčiau rungtynių rezultatus dažnai nulemdavo susirinkimas į etapus, o dabar bus galima ir pasiruošti antrosioms dvikovoms, nes varžovas jau bus geriau žinomas“, – pridūrė A. Vazbys.


FC „Hegelmann Minifootball“

 

Anksčiau SK „Linksmakalnio“ vardu žinotas klubas praėjusiais metais sėkmingai debiutavo Lietuvos mažojo futbolo čempionate ir užėmė trečią vietą bei savo pirmu bandymu užlipo ant prizininkų pakylos.


Komandos ambicijos šiais metais tik dar labiau išaugo. Kauno ekipa tapo pirmąja mažojo futbolo komanda, kuri palindo po didžiojo futbolo brolio – Lietuvos Pirmos lygos Kauno FC „Hegelmann Litauen“ klubo sparnu.


Suteiktas naujas, didžiojo futbolo rėmėjo vardas natūraliai privertė „Hegelmann Minifootball“ dairytis į aukso medalius. Savo sudėtį kauniečiai išlaikė. Į kiekvieną etapą kauniečiai žada atvykti gausiai, o ir futbolo ilgesys pridės papildomos motyvacijos.


„Sudėtį pavyko išlaikyti 100 %. Tai turbūt buvo pagrindinis tikslas, kuriuo labai džiaugiamės. Prie komandos prisijungė keletas žaidėjų, kurie tikrai įneš konkurencijos komandos sudėtyje ir tikrai dar labiau sustiprins tiek komandos žaidimą, tiek ir taip puikų mikroklimatą. Džiaugiamės, kad praktiškai kiekvienai pozicijai turime lygiavertį keitimą, tai yra neįkainojama. Svarbiausia, kad būtume sveiki ir visos traumos apeitų mūsų žaidėjus. Patys žaidėjai yra išalkę futbolo ir nekantriai laukia čempionato pradžios“, – atskleidė „Helgemann Minifootball“ vadovai Darius Garčinskas ir Mindaugas Zlatkus.


Jie taip pat sutiko, kad oficialus klubo rėmėjas įpareigoja kovoti tik dėl aukso.


„Praeitais metais žaidėme, kaip SK „Linksmakalnis“, o pagrindinis mūsų rėmėjas buvo „Hegelmann Litauen“. Prieš šį sezoną pokalbis pirmas buvo būtent su jais. Aptarėme, ką mes galvojame, ko jie nori iš mūsų ir štai mes jau oficialiai esame FC „Hegelmann Minifootball“ – stiprios organizacijos dalimi. Kadangi „Hegelmann“ yra maksimalistai, tai mus įpareigoja taipogi maksimaliai gerai pasirodyti šiame čempionate. Svajojame, kaip ir kiekviena komanda, apie čempionų titulą. Sunkiai dėl to dirbame ir stengsimės to siekti“, – pabrėžė „Hegelmann Minifootball“ D.Garčinskas


Tradiciškai „Hegelmann Minifootball“ ekipos paklausėme ir apie dvejų ratų sistemą. Kaip ir kitų komandų, taip ir šios, požiūris į pokyčius yra teigiamas.


„Dėl dviejų ratų sistemos – labai puikus LMFA žingsnis. Tai padaro čempionatą modernesnį, patrauklesnį ir konkurencingesnį. Kiekvienai komandai suteikiamas šansas atsigriebti. Laukia įdomus kelias iki pat finišo“, – užbaigė „Hegelmann Minifootball“ ekipos vadovai.


FK „Arsenalas“

 

Antrasis Kauno miesto atstovas – FK „Arsenalas“ – Lietuvos mažojo futbolo čempionato senbuviai. Tai komanda, kuri laimėjo pirmąjį Lietuvos mažojo futbolo čempionatą, bet praėjusiais metais liko ketvirti.


Šiais metais „Arsenalas“ jau nori kabintis už medalių ir užlipti ant podiumo.


„Nuotaikos geros. Visa komanda išsiilgus varžybinio futbolo, ritmo. Įvestas karantinas ne tik, kad nenumušė ūpo, bet kaip tik jį pakėlė. Didelių ir reikšmingų pokyčių komandoje neturėjome ir neplanuojama turėti. Sudėtis bus panaši į praeitų metų. Turime ir aiškų tikslą – tai TOP 3“, – atvirai kalbėjo „Arsenalo“ vadovas Karolis Vasiliauskas.


Treniruotes jau kurį laiką rengiantis „Arsenalo“ klubas šiais metais aiškaus favorito čempionate neišskiria ir visų komandų šansus vertina vienodai. Tačiau K. Vasiliauskas džiaugiasi įvesta dvejų ratų sistema, kuri tikrai parodys, kuri ekipa yra stipriausia.


„Dviejų ratų sistemą vertinu teigiamai. Sužaidus po du kartus su kiekviena komanda – nebus vietos interpretacijoms, kad vieniems labiau pasisekė, kitiems mažiau pasisekė tą dieną ir tą turą“, – pabrėžė K. Vasiliauskas.


FK „Polivektris“

 

Vieninteliai sostinės atstovai šį sezoną – FK „Polivektris“. Šis faktas komandai yra svarbus ir motyvuojantis, o jos vadovas Valentinas Baranovskij tikisi deramai atstovauti Vilniaus vardui.


Praėjusiais metais ši ekipa debiutavo Lietuvos mažojo futbolo čempionate ir liko šeštoje vietoje, nors nuo ketvirtosios pozicijos juos skyrė vos taškas.


Rezultatus „Polivektris“ sieks pagerinti nors puikiai supranta, kad šiais metais lengviau tikrai nebus.


„Aš pats karantino periodą paskyriau darbui, tačiau kiti komandos nariai sportavo inidividualiai ar futbolą pažaisdavo su kitais. Sportinę formą, tikiuosi, išlaikyti pavyko. Labai pasiilgome Lietuvos mažojo futbolo čempionato ir pačio futbolo, o tai, kad esame vienintelė Vilniaus komanda, mums suteikia papildomo stimulo ir motyvacijos“, – kalbėjo V. Baranovskij.


„Mes visada sau keliame aukščiausius tikslus, bet pats aukščiausias tikslas – gauti malonumą. Manau, kad šiais metais čempionato lygis pakils. Yra stiprios Kauno komandos, Šilalės ekipa, gerokai pasistirpino „Merkys“, pasipildęs mano išauklėtais rinktinės žaidėjais (juokiasi, - aut. pastaba). Sakyčiau, kad visos komandos yra apylygės ir net sunku pasakyti, kas yra bus favoritai. Laukia tikrai įdomios rungtynės“, – tęsė „Polivektrio“ kapitonas.


V.Baranovskij nebuvo balta varna ir taip pat teigiamai vertino dvejų ratų sistemą: „Tai vertinu labai gerai. Kai čempionatas vykdavo vieno rato sistema – nelieka revanšo rungtynių. Dažniausiai pirmas ir antras ratas būna skirtingi, nes antrajame rate jau gali išanalizuoti savo varžovą ir geriau pasiruošti antrosioms rungtynėms“.


Kalbant apie sudėtį, tai praktiškai ją visą „Polivektris“ išsaugojo. Sudėtyje galime pamatyti ir rimtą pastiprinimą – tai Socca Pasaulio čempionate, Kretoje, sužibėjęs Lietuvos mažojo futbolo rinktinės narys Aivydas Ruškys, kuris buvo rezultatyviausias rinktinės žaidėjas ir įmušė 5 įvarčius, taip padėdamas Lietuvos mažojo futbolo rinktinei pasiekti aštuntfinalį. Jo ir V.Baranovskij tandemas puikiai veikė Kretoje ir bus įdomu pamatyti ar tai pavyks pakartoti su „Polivektrio“ apranga.


Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas: 2020
Turas 4

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2020
FotoInformacija
Arnoldas Stakionis Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
9 Varžybų:4
Aurimas Zulonas Komanda:FK Merkys (Varėna)
6 Varžybų:4
Karolis Kereiša * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
6 Varžybų:4
Ignas Kirsnys Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
5 Varžybų:4
Donatas Morkis Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
4 Varžybų:4
Rolandas Gumbrys Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
4 Varžybų:2
Vytas Kurmis Komanda:FK Šilalė-Prolain (Šilalė)
4 Varžybų:2
Valentin Baranovskij Komanda:FK Polivektris (Vilnius)
4 Varžybų:4
Audrius Liutkevičius Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
4 Varžybų:4
Laurynas Danielius Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
4 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2020
FotoInformacija
Georgij Prichodko Komanda:FK Polivektris (Vilnius)
0 2
Justas Šerkšnas Komanda:KKSC Prienai (Prienai)
1 0
Rokas Venslauskas Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
1 0
Mantas Petrošius Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
0 1
Martynas Misevičius Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
0 1
Artiom Spelman * Komanda:FK Merkys (Varėna)
0 1
Matas Gavrilovas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 1
Albertas Vaskunovičius Komanda:FK Merkys (Varėna)
0 1
Lukas Rudzevičius Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
0 1
Aivaras Kurmis Komanda:FK Šilalė-Prolain (Šilalė)
0 1

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija