SOCCA

Mūsų partneriai:

2016-08-23

Lietuvos rinktinė patampė nervus daugkartiniams Europos čempionams

Vengrijoje vykstančiame Europos mažojo futbolo čempionate antrosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė susitiko su Rumunijos ekipa, iki šio laimėjusia visas šešias žemyno pirmenybes.

Rumunai pratęsė nepralaimėtų rungtynių čempionatuose seriją iki 38, tačiau lietuvius palaužė tik po sunkios kovos - 2:1 (2:0).

"Manau, kad rumunai nesitikėjo tokio aktyvaus mūsų pasipriešinimo. Gaila dėl pralaimėjimo, mums šiek tiek nepasisekė", - po rungtynių teigė Lietuvos komandos kapitonas Pavelas Smolkovas.

Stanislovo Danisevičiaus treniruojami lietuviai aktyviai pradėjo rungtynes ir pabandė užklupti varžovus nepasirengusius. Jau 2 min. gerą progą įmušti turėjo kamuolį perėmęs Edvinas Mučinis. Deja, lietuvis iš arti nepataikė į vartus.

Vėliau ėmė ryškėti Europos čempionų pranašumas. 9 min. pirmą įvartį įmušė Marianas Burciu, o 12 min. rezultatą padvigubino Gabrielis Tamase.

Antrą kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo aktyviai ir paleido kelis pavojingus smūgius į varžovų vartus. Deja, Justinas Zagurksas pataikė į virpstą, o Darius Pupliauskas - į skersinį. Vėliau vienas prieš varžovų vartininką atsidūrė E. Mučinis, bet jam nepavyko pasinaudoti puikia proga.

Vis tik įvartį lietuviai įmušė. 38 min. rumunų vartų sargas Bogdanas Radulescu atrėmė Viačeslavo Rodevičiaus smūgį, o E. Mučinis nukreipė kamuolį į vartus krūtine.

Paskutinę minutę baudos smūgį uždirbusi Lietuvos komanda dar galėjo sukurti sensaciją, bet rumunai apsigynė ir išplėšė sunkią pergalę.

Pirmosiose rungtynėse Lietuvos futbolininkai 1:3 pralaimėjo Ispanijai, tad jau prarado beveik visas viltis patekti į aštuntfinalį. Varžybas lietuviai baigs ketvirtadienį 15 val. su Prancūzijos ekipa.

Lietuva - Rumunija 1:2 (0:2)

9 min. Marianas Burciu 0:1

12 min. Gabrielis Tamase 0:2

38 min. Edvinas Mučinis 1:2