SOCCA

Mūsų partneriai:

2019-09-29

Lietuvos rinktinės vadovas K. Bagonas: „Ši rinktinė pasižymi sportine motyvacija, drausme bei nuostabia atmosfera komandos viduje“

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė pradėjo pasiruošimo ciklą artėjančiam Socca Pasaulio futbolo čempionatui.


Spalio 12-20 dienomis vyksiančiame čempionate, kuriame futbolas žaidžiamas 6 prieš 6, tarp 40 dalyvių bus ir Lietuvos mažojo futbolo rinktinė.


Į Kretos salos miestą Retimną vyksiančios Lietuvos rinktinės sudėtį sudarys 10 žaidėjų ir dvejų trenerių štabas – vyriausiasis treneris Mandinho ir fizinio parengimo treneris Giedrius Brazaitis. Grupių etape Lietuva žais prieš tokias šalis kaip Lenkija, Belgija, Velsas ir Marokas.


Pasiruošimas artėjančiam pasaulio čempionatui prasidėjo pralaimėjimu. Penktadienį Lietuva žaidė prieš SK „Linksmakalnio“ kolektyvą ir jam nusileido 2:6. Be šio mačo numatoma sužaisti dar keturias draugiškas rungtynes.


Pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinės gretose po įvartį pelnė Paulius Sakalis ir Aivydas Ruškys, o „Linksmakalnio“ gretose dublius pelnė Haroldas Dagys bei Arnoldas Stakionis, o po vieną įvartį pridėjo Audrius Juozaitis ir Deividas Karlauskas.


Pirmajame mače patirtas pralaimėjimas turbūt neturėjo nustebinti. SK „Linksmakalnis“ tik baigė savo pasirodymą Lietuvos mažojo futbolo čempionate, kur užėmė aukštą trečią vietą, tad komandinis susižaidimas ten tikrai jautėsi.


Šiose rungtynėse pasimatė ir tai, apie ką kalbėjo naujasis Lietuvos mažojo futbolo rinktinės treneris Mandinho – labai svarbu nepraleisti įvarčio per pirmąsias 10 minučių.


To šįkart Lietuvai padaryti nepavyko ir ji praleido du įvarčius, kas tikriausiai ir lėmė galutinį mačo rezultatą. Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė jau žaidė geriau ir tą kėlinį pralaimėjo 1:2.


„Rinktinė žaidė tikrai neblogai. Dar matosi, kad trūksta susižaidimo, bet esu tikras, kad jie įsivažiuos ir viskas bus gerai. Mes patys esame susižaidę ir geros sportinės formos, tad tai ir lėmė skirtumą aikštėje“, – po rungtynių kalbėjo SK „Linksmakalnio“ kapitonas Mindaugas Zlatkus.


Po šių rungtynių nedramatizavo ir Lietuvos mažojo futbolo rinktinės vadovas Kęstutis Bagonas. Nuo 2013 metų Lietuvos mažojo futbolo asociaciją įkūręs ir rinktinės vadovo pareigas einantis K. Bagonas sakė: „Pamatėme kaip svarbu neprasileisti įvarčio pirmąsias 10 minučių. Penktadienį per pirmas penkias prasileidome visus du. Antras kėlinys buvo ženkliai kokybiškesnis, o atsižvelgiant į pirmojo varžovo pajėgumą ir sportinę formą – rungtynės gan neblogos“.
Būtent K. Bagoną ir nusprendėme pakalbinti kiek daugiau. Jau ne kartą įvairias Lietuvos mažojo futbolo rinktines į tarptautinius čempionatus vežęs vyras prieš debiutą Socca Pasaulio čempionate yra nusiteikęs pozityviai.


– Pradėtas pasiruošimo ciklas. Kokios nuotaikos prieš jį ir kaip viskas klostysis?


– Pozityvių žmonių grupėje vyrauja tik pozityvios nuotaikos (šypsosi, - aut. pastaba). Didelių kalnų pasiruošimo cikle nenuversime. Geriau stabdyti kamuolį ar atlikti tikslų bei stiprų smūgį žaidėjų nebeišmokysime. Kiekvienas atsinešame tam tikrą patirties bagažą. Daugelis žaidėjų turi pakankamą žaidybinį krūvį MFL ir SFL čempionatuose. Numatytos penkerios kontrolinės rungtynės, kurių dėka tikiuosi, jog žaidėjai aikštelėje vienas kitą geriau supras. Na ir naujojo, Brazilijos futbolo mokyklos trenerio numatytas taktines schemas pasistengs įsisavinti bei įgyvendinti čempionato metu. Tikimės, jog su partnerių pagalba atliksime ir žaidėjų greičio bei smūgio stiprumo testus, po kurių treneris turėtų lengviau numatyti kiekvieno žaidėjo rolę aikštėje, ypač lemiamu rungtynių momentu.


Ar rinktinei keliate kokius nors konkrečius tikslus?


– Tikslas pasirodyti kaip galima sėkmingiau (šypsosi, - aut. pastaba). Jeigu pateksime į atkrintamųjų stadiją, visu šimtu procentų tikslas būtų įgyvendintas. Tačiau ne vien apie sportinius rezultatus reikėtų kalbėti. Šis čempionatas, puiki galimybė pamatyti kur link juda mažasis futbolas pasaulyje. Iš arti pamatyti garsius futbolo žmones kaip Markas Clattenburgas ar pajusti tvyrančią atmosferą tiek stadione, tiek ir šalia jo. Galbūt tai netolimoje ateityje įkvėps kuo platesnę Lietuvos bendruomenę tapti aktyvesniais mažojo futbolo projekto dalyviais. Šį faktorių, taipogi priskirčiau prie bendro šių metų tikslo.


– Jūsų nuomonė apie sudėtį? Ar džiaugiatės surinkta sudėtimi, vyrų nusiteikimu?


– Įvairių diskusijų mažojo futbolo bendruomenėje sukėlė rinktinės komplektavimo klausimas. Drauge su komandos kapitonu Valentinu Baranovskij (buvęs „Sūduvos“ žaidėjas, – aut. pastaba) priėmėme sprendimą, jog komandos pagrindą sudarys žaidėjai, 2018-aisiais metais Alytuje laimėję Baltijos Taurę. Juolab, kad praėjusių kelerių metų rinktinės vyriausiasis treneris Stanislovas Danisevičius taip pat įžvelgė neblogą šios rinktinės perspektyvą tarptautinėje arenoje. 


Kadangi rinktinės vadovu esu nuo 2013-ųjų, ligšiolinėse rinktinėse mačiau visko, ir šilto ir šalto. Ši rinktinė pasižymi sportine motyvacija, drausme bei nuostabia atmosfera komandos viduje! Kaip sako komandos kapitonas, čia nėra geresnių ar blogesnių žaidėjų. Esame kolektyvas, kuris nori ir gali nudžiuginti savo artimuosius, draugus bei kuo platesnę Lietuvos futbolo gerbėjų auditoriją.


Labai džiaugiuosi, jog komandoje turime nugalėtojų mentaliteto kraujo turintį trenerį, brazilą Armando Tarlazį, dar žinomą Mandinho vardu. Naujovė ir tai, jog šiemet į komandos gretas prisijungė fizinio parengimo treneris Giedrius Brazaitis, kurio vaidmuo bus svarbus Pasaulio čempionato metu.


– Kaip vertinate Socca Pasaulio čempionate grupę, kurioje yra ir Lietuva?


– Burtai lėmė, jog Lietuvos mažojo futbolo asociacijos rinktinė pateko į C grupę, kurioje varžysis drauge su Belgijos, Maroko, Velso bei Lenkijos atstovais. Mėgėjiškame futbole visiškai nežinai kuo gali nustebinti varžovai. Prie grupės aiškių favoritų priskirčiau Lenkijos šešiukę (2 vieta reitinge, – aut. pastaba). Visi kiti… na tikriausiai svajoja apie antrąją vietą kaip ir mes (šypsosi, – aut. pastaba). Dėl Velso ar Maroko komandų pajėgumo esu daugmaž ramus, tačiau didelis klaustukas, kokią rinktinę atsiveš Belgija. Sakyčiau, belgai – faktorius X mūsų grupėje. Kaip ten bus pamatysime jau netrukus, spalio 12-20 dienomis per Sport1 HD televiziją.


Lietuvos mažojo futbolo rinktinė sudėtis Socca Pasaulio čempionatui:


Vartininkas: Mantas Šumskis (Nr. 1)


Gynėjai: Dmitrij Krupovič (Nr. 6), Edvinas Dubavičius (Nr. 3), Svajūnas Savickas (Nr. 5), Ernestas Komarovas (Nr. 9). 


Saugai: Dominikas Stankevič (Nr. 7), Paulius Sakalis (Nr. 10), Valentin Baranovskij (kapitonas) (Nr. 11).


Puolėjai: Valdemar Šaveiko (Nr. 4), Aivydas Ruškys (Nr. 8).Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1Lietuva00000000
2Belgija00000000
3Marokas00000000
4Lenkija00000000
5Velsas00000000

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas: 2019
Turas 1
DataŠeimininkaiRSvečiai

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2019
FotoInformacija

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2019
FotoInformacija

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija