SOCCA

Mūsų partneriai:

2021-05-22

Jubiliejinio Lietuvos mažojo futbolo čempionato komandos: debiutantai

2021 metų gegužės 29 diena – ši data pažymės jubiliejinio, penktojo, Lietuvos mažojo futbolo čempionato pradžią. Aštuonios komandos iki pat rugsėjo mėnesio kovos dėl stipriausios Lietuvos mažojo futbolo komandos vardo, kurį apginti sieks Kauno „Arsenalas“.

 

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jei ir praėjusiais metais varžėsi aštuonios komandos, tas pats bus ir šiais metais, tad pasikeitimų nėra. Klystate! Šiais metais ne tik turime naujų komandų, bet ir pasikeitimų teisėjų štabe bei malonių staigmenų fanams.

 

Pradėkime nuo tų staigmenų. Vienas garsiausių Lietuvos futbolininkų Deividas Šemberas tapo Lietuvos mažojo futbolo ambasadoriumi ir Deividą kartu su kitu garsių buvusių futbolininkų būriu bus galima išvysti pirmajame (Prienuose) ir paskutiniame (Varėnoje) čempionato etapuose, sužaidžiant draugiškas rungtynes tarp „Deividas ir Draugai“ komandos bei minėtų miestelių atstovų. „Deivido ir Draugų“ komandoje be pačio D.Šembero bus tokie garsūs vardai kaip Valdas Ivanauskas, Andrius Velička, Andrius Skerla, Deividas Česnauskis ir Tado Kijansko. Tokio reginio tikrai nebus galima praleisti.

 

Kita svarbi naujiena – Lietuvos mažojo futbolo čempionato vyriausiuoju teisėju paskirtas ne vienose UEFA Europos turnyro rungtynėse teisėjavęs Gediminas Mažeika, o tai Lietuvos mažojo futbolo čempionato komandoms leis pajusti aukščiausio lygio teisėjavimą.

 

O kalbant apie komandas, tai ir čia turime pasikeitimų. Praėjusiais metais Lietuvos mažojo futbolo čempionate žaidęs FK „Polivektris“ ir FK „Šilalė-Prolain“ klubai pasitraukė, o juos pakeitė du naujokai – legendinis Panevėžio „Ekranas“ ir „Klaipėda City“ ekipa. Prie šių komandų dar galime pridurti šešis jau ir praėjusiais metais žaidusius klubus – KKSC „Prienai“, Varėnos „Merkys“, FK „Akmenė“, Jurbarko „Imsrė“, Kauno rajono „Hegelmann Minifootball“ ir čempionai – Kauno „Arsenalas“. Štai ir visas jubiliejinio Lietuvos mažojo futbolo čempionato sąstatas.

 

Bet taip trumpai šių metų sąstato nepristatinėsime. Pasistengsime kiek plačiau, o pradėsime nuo šių metų naujokų iš Panevėžio ir Klaipėdos. Kituose straipsniuose rasite pristatytas ir likusias komandas.

 

Panevėžio „Ekranas“Panevėžio „Ekranas“ – legendinis, aštuonis kartus Lietuvos futbolo čempionais tapęs klubas, kuris šiais metais debiutuos Lietuvos mažojo futbolo čempionate. Tačiau debiutas tai bus pačiam klubui, bet ne visiems jos nariams. Vienas tokių narių – tai „Ekraną“ iš pelenų prikėlęs klubo vadovas Tomas Malinauskas. Prieš kelis metus T.Malinauskas Lietuvos mažojo futbolo čempionate debiutavo su Panevėžio „Orfa“ klubu, o atkūręs „Ekraną“, nusprendė su komanda pakovoti ne tik Lietuvos II lygoje (priminsime, kad „Ekranas“ norėjo žaisti I lygoje, bet klubui nebuvo suteikta I lygos licencija), bet ir išbandyti savo jėgas mažajame futbole.

 

Kaip ir minėjome, pats Tomas čia patirties jau turi, bet kiti komandos žaidėjai prie tokio formato greičiausiai nebus pratę. Visgi, pakankamai garsios futbolo pavardės „Ekrano“ debiutui pakenkti tikrai neturėtų, o gal kaip tik, padės netikėtai visus nustebinti?

 

„Nuotaikos tikrai geros, nes Lietuvos II lygoje sekasi labai gerai, tad komanda motyvuota ir užsivedusi. Visi laukiame starto, o labiausiai įdomu ir smalsu, kaip gausis žaisti mažoje futbolo aikštėje. Atskiro pasiruošimo Lietuvos mažojo futbolo čempionatui neturėjome, tradiciškai tris kartus per savaitę treniruodavomės didelėje aikštėje, tad dar kartą pasikartosiu, kad smalsu, kaip gausis žaisti žymiai mažesnių matmenų aikštėje“, - sakė T.Malinauskas.

 

 

„Ekrano“ vadovas džiaugėsi tuo, kad Lietuvos mažojo futbolo čempionate teisėjaus Gediminas Mažeika, bet komanda ir be tokių naujienų turi daug stimulo kovoti.

 

„Aukšto lygio teisėjai visada yra gerai! Papildomo stimulo mums tai neprideda, nes stimulas yra laimėti! Sudėtyje turėsime garsių buvusių Lietuvos rinktinės narių, kaip Darius Maciulevičius ar Mindaugas Gardzijauskas, o taip pat žaidėjai iš pagrindinės „Ekrano“ komandos, kurie gauna mažiau žaidybinio laiko II lygoje. Jie ir bus pagrindas, o prie jų pridėsime ir patyrusių vilkų“, - akcentavo „Ekrano“ vadivas.

 

Nors „Ekranui“ tai bus debiutas Lietuvos mažojo futbolo čempionate, o pati komanda, kaip ir minėjo T.Malinauskas, kol kas treniruojasi žaisdami didelėje aikštėje, klubas vis tiek nesitaiko žemiau nei prizinės vietos. Būtent tokio sėkmingo debiuto „Ekranas“ ir norėtų, o link jo stumti pasistengs ir legendinė „Pirmoji armada“, kuri turėtų atvykti ir palaikyti savo miesto komandą, o prie tokių fanų apie jokius kitus scenarijus, kaip tik pergalė, galvoti net negalima.

 

„Tikslas – kovoti dėl pergalės kiekvienose rungtynėse. Nors žinau iš patirties, kad lengva tikrai nebus, o čempionate dalyvaus aukšto lygio komandos ir nuo to bus tik dar įdomiau, bet mes norime finišuoti pirmajame trejete, o kaip gausis, matysime jau sezono pabaigoje“, - tęsė „Ekrano“ vadovas.

 

T.Malinausko taip pat paprašėme pasakyti ar jis numano, kad šiais metais bus čempionato favoritai bei išskirti „Ekrano“ stipriąją pusę.

 

„Dėl favoritų – tai sunku pasakyti, kas kokia sudėtį turės, bet, manau, kad apylygė kova vyks visose rungtynėse. Tikiuosi, kad būtent taip ir bus, nes tai čempionatui pridėtų grožio. O dėl komandos stiprybės, manau, kad esame tikrai gerai pasiruošę fiziškai, plius komanda žino, už kokį klubą žaidžią ir, kad šis klubas mėgsta tik pergales. Motyvacijos prie „Pirmosios armados“ niekada netrūks ir būtent dėl šių vyrų atiduosime visas jėgas“, - užbaigė T.Malinauskas.

 

„Klaipėda City“Na ką, o dabar iš Panevėžio kelkimės į Lietuvos vakarus, uostamiestį, Klaipėdą. Trečias pagal dydį Lietuvos miestas anksčiau turėjo savo atstovus Lietuvos mažojo futbolo čempionate – FC „Suoliuką“, kuriam dažnai čempionatai prasidėdavo sunkiai, bet su laiku komanda įsivažiuodavo ir sugebėdavo kartais nustebinti. Tačiau praėjusiais metais „Suoliuko“ čempionate nebuvo, bet Klaipėda ilgai be savo atstovų neliko – Lietuvos mažojo futbolo čempionate debiutuos „Klaipėda City“ ekipa.

 

Klaipėdiečiai yra salės futbolo ekspertai, tad gainioti kamuolį mažesnio ploto aikštelėse jiems nebus neįprasta. Žinoma, skirsis danga ir pats kamuolys, o ar tai padės, ar pamaišys, parodys tik rezultatai.

 

Klaipėdos komanda salėje ne kartą yra žaidusi prieš FK „Akmenės“ klubą, o tai dar vienas pliusas debiutantas – komandų pajėgumą jie plius, minus gali įsivaizduoti.

 

Ruošiamės įprastai su labai geromis nuotaikomis. Pasiilgome varžybų jaudulio, įtampos. Labai smagu debiutuoti tokiame turnyre, kuris jau penktus metus sėkmingai juda pirmyn, tobulėja. Gediminas Mažeika visiems futbolu besidomintiems žmonėms yra puikiai žinomas, todėl stimulo, tai tikrai prideda labai daug“, - apie nuotaikas prieš čempionato pradžią ir naujienas apie G.Mažeiką kalbėjo „Klaipėda City“ vadovas Tomas Norkūnas.

 

T.Norkūnas sutiko ir šiek tiek plačiau papasakoti apie komandą ir ją pristatyti Lietuvos mažojo futbolo čempionato sekėjams ir gerbėjams.

 

Komanda turi pagrindinius žaidėjus, aplink kuriuos ir sukasi žaidimas. Žinoma, debiutuojant tokiame turnyre, stiprinomės vietiniais žaidėjais. Didžioji dalis komandos bus susižaidusi, o su kitais žaidėjais tikimės greitai rasti tarpusavio ryšį futbolo aikštelėje. Esame šių metų debiutantai, bet norime atimti kuo daugiu taškų iš favoritų. Nors, tai yra populiari frazė, bet galiu pažadėti, kad kausimės kiekvienose rungtynėse“, - ryžtingai rėžė T.Norkūnas.

 

Vieniems debiutantams bus labai įdomu pamatyti kitus – tai atskleidė „Klaipėda City“ vadovas, kuris taip pat tikisi, lygaus čempionato ir sunkių kovų.

 

„Labai įdomu bus pamatyti debiutantus Panevėžio ,,Ekraną" ir jų pajėgumą šiame sezone. Mano manymu, visos komandos duos kova ir lengvų taškų tikrai nenusimato“, - svarstė T.Norkūnas.

 

Pabaigai T.Norkūnas įvardino ir savo ekipos stiprųjį žaidimo aspektą: „Kadangi kartu žaidžiame jau kelis metus, tai manau, kad supratimas vienas kito iš puse žvilgsnio bus stipriausia mūsų žaidimo dalis. Žinoma, kovojimas už kiekvieną aikštės milimetrą ir vienas už kitą gali atnešti teigiamus rezultatus“.

 

Taigi, štai tie mūsų du nauji Lietuvos mažojo futbolo čempionato debiutantai. „Ekranas“ debiutuos jubiliejinio čempionato atidarymo rungtynėse prieš namuose žaisiančius KKSC „Prienus“, o po to susirems su praėjusių metų vice-čempionais „Hehelmann Minifootball“.

 

Tuo metu „Klaipėda City“ savo debiuto Prienuose sulauks prieš praėjusių metų bronzininkus Jurbarko „Imsrę“, o antrąjį blyną iškelti pasistengs prieš čempionus – Kauno „Arsenalą“. Ar abu blynai prisvils, o gal abu ar bent vienas pavyks labai skanus? Tai sužinosite jau gegužės 29 dieną Prienuose, iš kurių dalis rungtynių bus tiesiogiai transliuojamos Lietuvos mažojo futbolo asociacijos facebook paskyroje ir Lietuvos rytointernetinėje televizijoje.

Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas: 2021
Turas 6

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2021
FotoInformacija
Donatas Stankevičius Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
7 Varžybų:4
Paulius Sirotavičius * Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
6 Varžybų:6
Ignas Kirsnys Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
6 Varžybų:6
Rolandas Gumbrys Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
5 Varžybų:4
Nedas Rupšys Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
5 Varžybų:6
Laurynas Danielius Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
4 Varžybų:6
Matas Gavrilovas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
3 Varžybų:2
Deividas Gedvila Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
3 Varžybų:5
Karolis Zairys Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
3 Varžybų:5
Karolis Vasiliauskas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
3 Varžybų:5

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2021
FotoInformacija
Renaldas Stankevičius * Komanda:FK Merkys (Varėna)
1 1
Justas Šerkšnas Komanda:KKSC Prienai (Prienai)
0 2
Deividas Karlauskas * Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
1 0
Tomas Krakauskas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 1
Tomas Malinauskas Komanda:FK Ekranas (Panevėžys)
0 1
Elgiz Mirzoiev Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
0 1
Viktor Kleščionok Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
0 1
Artūras Armonas Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
0 1
Armando Tarlazis Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
0 1
Matas Gavrilovas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 1

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija