SOCCA

Mūsų partneriai:

2021-05-23

Jubiliejinio Lietuvos mažojo futbolo čempionato komandos: ekipos, kurios dar nėra iškovojusios medalių

2021 metų gegužės 29 diena – ši data pažymės jubiliejinio, penktojo, Lietuvos mažojo futbolo čempionato pradžią. Aštuonios komandos iki pat rugsėjo mėnesio kovos dėl stipriausios Lietuvos mažojo futbolo komandos vardo, kurį apginti sieks Kauno „Arsenalas“.

 

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jei ir praėjusiais metais varžėsi aštuonios komandos, tas pats bus ir šiais metais, tad pasikeitimų nėra. Klystate! Šiais metais ne tik turime naujų komandų, bet ir pasikeitimų teisėjų štabe bei malonių staigmenų fanams.

 

Pradėkime nuo tų staigmenų. Vienas garsiausių Lietuvos futbolininkų Deividas Šemberas tapo Lietuvos mažojo futbolo ambasadoriumi ir Deividą kartu su kitu garsių buvusių futbolininkų būriu bus galima išvysti pirmajame (Prienuose) ir paskutiniame (Varėnoje) čempionato etapuose, sužaidžiant draugiškas rungtynes tarp „Deividas ir Draugai“ komandos bei minėtų miestelių atstovų. „Deivido ir Draugų“ komandoje be pačio D.Šembero bus tokie garsūs vardai kaip Valdas Ivanauskas, Andrius Velička, Andrius Skerla, Deividas Česnauskis ir Tado Kijansko. Tokio reginio tikrai nebus galima praleisti.

 

Kita svarbi naujiena – Lietuvos mažojo futbolo čempionato vyriausiuoju teisėju paskirtas ne vienose UEFA Europos turnyro rungtynėse teisėjavęs Gediminas Mažeika, o tai Lietuvos mažojo futbolo čempionato komandoms leis pajusti aukščiausio lygio teisėjavimą.

 

O kalbant apie komandas, tai ir čia turime pasikeitimų. Praėjusiais metais Lietuvos mažojo futbolo čempionate žaidęs FK „Polivektris“ ir FK „Šilalė-Prolain“ klubai pasitraukė, o juos pakeitė du naujokai – legendinis Panevėžio „Ekranas“ ir „Klaipėda City“ ekipa. Prie šių komandų dar galime pridurti šešis jau ir praėjusiais metais žaidusius klubus – KKSC „Prienai“, Varėnos „Merkys“, FK „Akmenė“, Jurbarko „Imsrė“, Kauno rajono „Hegelmann Minifootball“ ir čempionai – Kauno „Arsenalas“. Štai ir visas jubiliejinio Lietuvos mažojo futbolo čempionato sąstatas.

 

Praėjusiame straipsnyje pristatėme abu čempionato naujokus, o šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tris komandas, kurioms tai bus tikrai ne pirmasis čempionatas, bet medalių praėjusiais (ir ankstesniais) metais jos neiškovojo ir tai bandys padaryti penktajame Lietuvos mažojo futbolo čempionate.FK „Akmenė“

 

Pirmieji sąraše – „Akmenės“ komanda. Ši ekipa čempionate debiutavo 2019 metais, bet debiutas prisvilo – buvo užimta paskutinė vieta. Tačiau komanda greitai padarė išvadas ir 2020 metų čempionate visiškai pakeitė savo veidą – pasipildė gerais žaidėjais, pats demonstruojamas futbolas tapo geresnis, o tai atnešė ir geresnį rezultatą – užimta ketvirtoji vieta. Iki trečiosios vietos trūko ne daug, tad šiais metais „Akmenė“ sugrįžta dar stipresnė ir jau taikosi į medalius. Bent jau apie tai kalba komandos vadovas Tadas Gnedojus.

 

Nuotaikos tikrai geros, tikrai laukiame naujo sezono pradžios. Pasiruošimas, manau, įprastas, kaip ir visų komandų – sustyguoti visus žaidėjus, kad būtų aikštelėje susižaidimas ir supratimas vienas kito. Pagrindas komandos liks tas pats, turime be abejo ir naujokų, kuriuos pamatysite mūsų paraiškoje, tad šiemet, mano atžvilgiu, būsime dar stipresni, nes turėsime didesnę konkurenciją tarp žaidėjų. Turėsime 25 žaidėjus paraiškoje, o tai leis lengviau rotuoti sudėtį į turus, jei kas iškris ar dėl asmeninių priežasčių negalėtų vykti į turą”, - pabrėžė T.Gnedojus. 

Įprastai komandos paklausėme, ką jiems suteiks faktas, kad šių metų jubiliejiniame čempionate teisėjaus Gediminas Mažeika.

 

„Labai džiaugiamės, jog prie organizacijos prisijungia tokie žmonės, manau, lygis dar daugiau pakils ir čempionatas su metais kils į viršų, ir bus dar daugiau komandų“, - atsakė T.Gnedojus.

 

Kaip ir rašėme, komanda šiais metais galvoja apie medalius ir tai patikino T.Gnedojus: „Tikslas yra vienas, užsikabinti jau tą medalį, bet kokios spalvos, o ar tai mums pavyks, matysime aikštelėje. Tai, kaip praeitais metais žaidėme, duoda daug vilčių“.

 

„Mes visada komandą darome tokią, jog būtų susižaidimas, nebūtų savivaliavimo ar individualaus žaidimo po vieną, mūsų komandos stiprybė bus, kad komanda bus kaip šeima ir kovosime kartu kaip šeima“, - komandos stiprybę pabrėžė „Akmenės“ vadovas.

 

T.Gnedojus pasvarstė, ką šiais metais laiko čempionato favoritais ir juo nuomone tai yra praėjusių metų vice-čempionai „Hegelmann Minifootball“.

 

Sunku išskirti kažką, visas komandas gerbiame ir palaikome, bet jeigu reikėtų spėti, tai pasakyčiau Kauno rajono „Hegelmann Minifootball“ su kuriais susitiksime pirmame ture“, - pokalbį užbaigė „Akmenės“ vadovas.

 

Varėnos „Merkys“

 

Toliau pereikime prie čempionato mokihanų Varėnos „Merkio“. Ši ekipa Lietuvos mažojo futbolo čempionate varžosi nuo pat pradžių – 2017 metų. Visgi, per ketverius metus „Merkys“ medalio dar nėra iškovojęs, bet komandos vadovas Dmitrij Krupovič tikisi, kad jubiliejinis čempionatas atneš šventę ir į jų kiemą.

 

Praėjusiais metais „Merkys“ gerokai atsinaujino savo komandos veidą, pasikvietė kelis narius iš Lietuvos mažojo futbolo rinktinės, pasipildė ir garsiais salės futbolo žaidėjais. Visgi, laiko susižaidimui prireikė nemažai, o tai lėmė, kad „Merkys“ galiausiai liko tik šeštas.

 

Laiko susižaisti nebus ir šįkart, bet gal turime praėjusių metų patirtis šį procesą paspartins ir „Merkys“ gerus rezultatus pradės rodyti jau nuo pirmojo turo?

 

„Dar tik pradžia, tai nuotaikos dar geros, matysime, kaip bus toliau. Labai laukiame pradžios, jau pasiilgome futbolo, o kadangi pas mus žaidėjai iš skirtingų komandų, tai kas kur ir pasižaidžia. Aišku, čia teisėjaus Gediminas Mažeika ir tai visiems turėtų pridėti motyvacijos”, - sakė D.Krupovič.

 

Kaip jau minėjome, praėjusiais metais „Merkys“ nustebino atsinaujinusia sudėtimi, kurios didžiąją dalį komandos vadovui išlaikyti pavyko.

 

„Komandos branduolys kaip ir turėtų likti tas pats. Kai kas išėjo iš komandos, bet juos pakeis naujokai.

 

„Merkys“ medalių Lietuvos mažojo futbolo čempionate dar nėra laimėjęs, todėl D.Krupovičius tikisi, kad jubiliejinis čempionatas jo komandai bus pats sėkmingiausias.

 

„Tikslas būtų gerai ir garbingai pasirodyti ir bent jau patekti tarp prizininkų. Sunku pasakyti, kas šiais metais bus favoritai, kadangi turėsime dvi naujas komandas, kurių dar nesame matę, tai, manau, kad čempionatas bus įdomus ir nenuspėjamas“, - akcentavo D.Krupovičius, kuris stipriųjų komandos vietų neišskyrė, bet su šypsena veide pabrėžė, kad paprasčiausiai silpnų vietų jo komanda neturi.

 

KKSC „Prienai“

 

Na, ir paskutinė komanda, kuriai tai buvos ne pirmasis čempionatas, bet medalių ji dar nėra laimėjusi – tai KKSC „Prienai“. Lietuvos mažojo futbolo čempionate jie debiutavo tik praėjusiais metais, bet kaip ir „Akmenės“ atveju, debiutas nebuvo labai sėkmingas – likta paskutinėje vietoje ir savo akimis įvertintas čempionato pajėgumas. Galbūt, kaip jau minėta „Akmenė“, Prienų ekipa taip pat padarys išvadas ir šiais metais rimčiau kibs į kovą dėl aukštesnių vietų.

 

„Nuotaikos geros, labai laukiame prasidedančio čempionato ir tikimės, kad pandeminė situacija Lietuvoje nesutrukdys jam vykti. Pasiruošimą pačiam čempionatui pradėjome kažkur prieš mėnesį, turėjome ir vienas draugiškas rungtynes su kita šiame čempionate irgi dalyvaujančia komanda“, - apie pasiruošimą pasakojo KKSC „Prienų“ treneris Dainius Ališauskas.

 

Prienuose bus sužaisti net du etapai, tad namų sienos komandai gali padėti. Motyvacijos jai suteiks ir tai, kad čempionate šiais metais teisėjaus Gediminas Mažeika.

 

„Tokio garsaus ir visame futbolo pasaulyje žinomo teisėjo prisijungimas ir teisėjavimas rungtynėms tikrai prideda motyvacijos žaidėjams, juk tokia proga, kad teisėjas, kuris teisėjavo Čempionų lygos rungtynėse dabar teisėjaus mūsų rungtynėms tikrai yra neįtikėtina patirtis“, - akcentavo D.Ališauskas.

 

Komandos treneris papasakojo ir apie sudėties pokyčius bei keliamus tikslus: „Komandos sudėtis pasikeitė, komandą papildė keli naujokai, bet pagrindą sudarys vietiniai Prienų miesto žaidėjai, o apie tikslus kalbėti dar anksti, žiūrėsime kaip seksis į komandą įsilieti naujiems žaidėjams. Pagrindinis tikslas rodyti gražų futbolą ir atiduoti visas jėgas aikštėje, siekiant pergalės kiekvienose rungtynėse. Šiemet čempionatas bus tikrai labai stiprus ir naujokės komandos tikrai nenusileis senbuvėms, tad net ir favoritą sunku išskirti“.

 

Pabaigai D.Ališauskas pabrėžė, kokį žaidimo elementą norėtų pagerinti šiais metais, o tai ir galėtų duoti saldžių vaisių.

 

„Išskirti kažkurio vieno žaidimo elemento negaliu, bet bandysime stiprinti puolimą ir geriau išpildyti savo progų realizaciją. Praėjusiame čempionate tai buvo vieną didžiausių problemų, niekaip nepavykdavo išnaudoti susikurtų progų, tad norime tai pakeisti“, - užbaigė D.Ališauskas.

 

Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas: 2021
Turas 6

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2021
FotoInformacija
Donatas Stankevičius Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
7 Varžybų:4
Paulius Sirotavičius * Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
6 Varžybų:6
Ignas Kirsnys Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
6 Varžybų:6
Rolandas Gumbrys Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
5 Varžybų:4
Nedas Rupšys Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
5 Varžybų:6
Laurynas Danielius Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
4 Varžybų:6
Matas Gavrilovas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
3 Varžybų:2
Deividas Gedvila Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
3 Varžybų:5
Karolis Zairys Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
3 Varžybų:5
Karolis Vasiliauskas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
3 Varžybų:5

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2021
FotoInformacija
Renaldas Stankevičius * Komanda:FK Merkys (Varėna)
1 1
Justas Šerkšnas Komanda:KKSC Prienai (Prienai)
0 2
Deividas Karlauskas * Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
1 0
Tomas Krakauskas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 1
Tomas Malinauskas Komanda:FK Ekranas (Panevėžys)
0 1
Elgiz Mirzoiev Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
0 1
Viktor Kleščionok Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
0 1
Artūras Armonas Komanda:FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
0 1
Armando Tarlazis Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
0 1
Matas Gavrilovas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 1

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija