SOCCA

Mūsų partneriai:

2021-05-28

2021 metų Lietuvos mažojo futbolo čempionato startas: I-ojo etapo anonsas

Jau šį šeštadienį, gegužės 29 dieną Prienų mieste startuoja jubiliejinis, penktasis Lietuvos mažojo futbolo čempionatas. Aštuonios komandos – Kauno „Arsenalas“, „Hegelmann Minifootball“, Jurbarko „Imsrė“, „Akmenė“, Varėnos „Merkys“, KKSC „Prienai“, Panevėžio „Ekranas“ ir „Klaipėda City“ stos į pirmuosius sezono mūšius ir sužais po dvi rungtynes.

 

Norime dar priminti, kad Lietuvos mažojo futbolo čempionate teisėjaus garsus futbolo arbitras Gediminas Mažeika, o po sužaisto pirmojo etapo rungtynių, 16 valandą, į aikštelę išbėgs Lietuvos mažojo futbolo ambasadoriaus Deivido Šembero sudaryta legendų komanda „Deividas ir Draugai“, kurie sužais draugiškas mažojo futbolo rungtynes prieš pirmojo etapo miesto-šeimininko Prienų komandą.

 

Šias smagias rungtynes ir visas pirmojo etapo rungtynes, vyksiančias pirmojoje aikštelėje, bus galima tiesiogiai stebėti Lietuvos mažojo futbolo asociacijos facebookpaskyroje arba tv.lrytas.lt internetinėje televizijoje.

 

O dabar grįžkime prie rungtynių. Pirmajame etape jų turėsime aštuonias. Kaip ir minėjome, kiekviena komanda sužais po du kartus, tad bus galima pamatyti kas geriausiai pasiruošė sezono pradžiai.

 

Visgi, kaip jau rodo istorija bei sako patirtis, spėti pirmojo etapo rezultatus yra beprasmiška. Čia gali būti labai daug staigmenų, kai kas gali labai nustebinti, o kai kas – labai nuvilti. Galbūt konkretesnes išvadas bus galima padaryti po pirmojo etapo rungtynių, o dabar aptarkime, kokios rungtynės jau rytoj laukia kiekvienos komandos.

 

KKSC „Prienai“: 12 val. prieš Panevėžio „Ekraną“; 14 val. prieš „Akmenę“

 

Praėjusiais metais Lietuvos mažojo futbolo čempionate debiutavę „Prienai“ liko paskutiniai ir rimto pasipriešinimo kitoms čempionato komandoms nepasiūlė. Tačiau visi supranta, kad patirtis duoda savo ir duoda teigiamų dalykų. Šiais metais „Prienai“ jau žinos, koks čempionato lygis ir ką reikia pagerinti.

 

Komandos treneris Dainius Ališauskas buvo minėjęs, kad labiausiai jo ekipa stengsis pagerinti progų realizaciją, nes ji praėjusiais metais šlubavo.

 

Ar ją pagerinti komandai pavyks iškart sezono pradžioje, bus galima pamatyti rytoj. Pirmuoju jų varžovu bus legendinė Panevėžio „Ekrano“ ekipa, debiutuojanti Lietuvos mažojo futbolo čempionate. Antrasis varžovas – „Akmenė“, kuri, kaip buvo galima įsitikinti praėjusiais metais, niekam nebus lengvas riešutėlis.

 

Reikia nepamiršti ir to, kad „Prienai“ žais namuose ir šį faktorių komandą stengsis išnaudoti.

 

Pirmas etapas mums bus labai svarbus, jis vyks Prienuose. Norėsime gerai pasirodyti prieš savus žiūrovus ir išnaudoti savo namų aikštės pranašumą. Tikimės labai sunkių abejų rungtynių, komandos bus po ilgo laiko be futbolo, todėl žaidėjai bus išsiilgę jo ir kovos vyks iki paskutinės sekundės. Suoliuką planuojame turėti ilgą ir daugumą registruotų žaidėjų bus pasiruošę žaisti“, - prieš pirmąjį etapą kalbėjo KKSC „Prienų“ treneris D.Ališauskas.

 

Panevėžio „Ekranas“: 12 val. prieš KKSC „Prienai“; 14 val. prieš „Hegelmann Minifootball“

 

Kaip jau ne kartą minėjome, Panevėžio „Ekranas“ – vieni iš šių metų debiutantų. Gan dažnai debiutantams pirmasis čempionatas nebūna pats sėkmingiausias, išimtis galėtų būti tik „Hegelmann Minifootball“ ekipa, kuriai iškart pavyko iškovoti bronzos medalius. Būtent prieš „Hegelmann Minifootball“, dabartiniais vice-čempionais, jau pirmajame etape „Ekranui“ ir reikės sužaisti. Prieš tai „Ekranas“ savo jėgas dar patikrins su etapo šeimininkais KKSC „Prienais“.

 

Sunku prognozuoti, kaip seksis „Ekranui“ žaisti mažojo futbolo formate, kadangi komanda reguliariai treniruojasi didelėje aikštėje. Visgi, impulso „Ekranui“ tikrai suteiks į Prienus atvykstanti „Pirmoji armada“, o pats komandos vadovas Tomas Malinauskas yra nusiteikęs pozityviai.

 

„Prienai yra labai gražus miestas, tad tikimės gero oro ir geros nuotaikos. Aišku, ir žaidimo be traumų! Dabar būsimus varžovus įvertinti sunku ir juos vertinsime jau po pirmojo etapo“, - prieš išvyką į Prienus kalbėjo T.Malinauskas.

 

FK „Akmenė“: 12 val. prieš „Hegelmann Minifootball“; 14 val. prieš KKSC „Prienus“

 

Praėjusiais metais ketvirtoje vietoje likusi FK „Akmenė“ jubiliejiniame čempionate nori žengti žingsnį į priekį ir pasidabinti medaliais. Tačiau pirmasis žingsnis nusimato nelengvas – jau pirmose rungtynėse jų lauks „Hegelmann Minifootball“ ekipa, kurią pati „Akmenė“ įvardino, kaip šių metų favoritus. Antrose rungtynėse „Akmenė“ susirems su etapo šeimininkais „Prienais“.

 

Nors praėjusiais metais „Prienai“ liko paskutiniai, „Akmenė“ tikrai varžovų nenuvertina ir mano, kad lengvų rungtynių tikrai nebus.

 

„Nors „Hegelmann Minifootball“ matome kaip favoritus, bet praeitais metais pavyko juos nustebinti, bandysime padaryti tą patį ir šiemet pirmame ture. Antrosios rungtynės laukia su „Prienais“. Jie praeitą sezoną buvo debiutantai, jie pamatė viską, kaip čia kas vyksta, tad manau, kad jie nebebus lentelės apačioje ir bus šiemet nenuspėjama ir pavojinga komanda“, - pagarbiai apie būsimus varžovus atsiliepė „Akmenės“ vadovas Tadas Gnedojus.

 

„Hegelmann Minifootball“: 12 val. prieš „Akmenę“, 14 val. prieš Panevėžio „Ekraną“.

 

Užpraėjusių metų bronzos medalių laimėtojai, praėjusių metų sidabro medalių laimėtojai – „Hegelmann Minifootball“ kolektyvas šiais metais galvoja tik apie auksą. Natūralu, kad daugumoje dvikovų „Hegelmann Minifootball“ bus su favorito etikete, bet tikrai ne visada komandoms pavyksta ją pateisinti. Žinoma, „Hegelmann Minifootball“ tą tikrai stengsis padaryti, o pirmieji bandymai bus prieš „Akmenę“ ir debiutantus – Panevėžio „Ekraną“.

 

Kaip ir visos komandos, lengvų akistatų „Hegelmann Minifootball“ nesitiki, o vienas iš komandos vadovų Mindaugas Zlatkus prieš pirmąjį etapą tai ir pabrėžė.

 

„Labai laukiame čempionato pradžios, žadame atvykti pilnos sudėties. Pirmajame etape laukia rimti varžovai, niekada nepasiduodantys „Akmenės“ futbolininkai bei naujokai Panevėžio „Ekranas“. Tikimės kietų dvikovų, tam ir ruošiamės“, - akcentavo M.Zlatkus.

 

„Klaipėda City“: 13 val. prieš Jurbarko „Imsrę“; 15 val. prieš Kauno „Arsenalą“.

 

Antrieji šių metų debiutantai – „Klaipėda City“ ekipa. Po metų pertraukos Klaipėda ir vėl turės savo atstovus Lietuvos mažojo futbolo čempionate, bet jų laukia labai sunkus pirmasis etapas. Klaipėdiečiams teks žaisti prieš praėjusių metų prizininkus – trečiosios vietos laimėtojus Jurbarko „Imsrę“ ir čempionus – Kauno „Arsenalą“.

 

Nors iššūkis tikrai ne iš lengvųjų, bet „Klaipėda City“ vadovas Tomas Norkūnas baltos vėliavos nekelia ir čempionato senbuviams žada rimtą kovą. Galbūt Klaipėdos ekipai padės ir salės futbolo peripetijos, nes būtent salės futbolu „Klaipėda City“ ekipa ir yra žinoma.

 

„Jurbarko „Imsrė“ ir Kauno „Arsenalas“ - komandos senbuvės, kurios žaidžia eilę metų Lietuvos mažojo futbolo čempionate. Tikrai laukia įnirtingos dvikovos, o mes galime prižadėti, kad jiems lengva prieš mus tikrai nebus“, - entuziastingai prieš pirmąjį etapą kalbėjo „Klaipėda City“ vadovas T.Norkūnas.

 

Jurbarko „Imsrė“: 13 val. prieš „Klaipėda City“, 15 val. prieš Varėnos „Merkį“

 

Praėjusiais metais Jurbarko „Imsrė“ liko trečioje vietoje, nors buvo labai arti ir antrosios. Šiais metais „Imsrė“ ir vėl sieks pasidabinti medaliais, bet jau būtų geriau ne bronzos, o tauresnio metalo.

 

Norint tai padaryti, „Imsrei“ reikės puikiai startuoti jubiliejiniame Lietuvos mažojo futbolo čempionate, o pirmajame etape jų lauks jiems nežinoma „Klaipėda City“ ekipai ir jau gerai žinomas Varėnos „Merkys“. „Imsrės“ komandos vadovas Matas Venslauskas laukia abejų rungtynių, kuriose ir pamatysime, kaip čempionatui pasiruošė Jurbarko komanda.

 

„Klaipėda City“ yra visiškai mums nežinoma komanda ir tai dar labiau intriguoja, kadangi negali žinoti ko tikėtis iš šių rungtynių. Na, o dvikovoje su „Merkiu“, kaip ir kiekvienais metais, reikia tikėtis sunkių rungtynių, kurias gali nulemti vienas įvartis“, - prieš pirmąjį etapą samprotavo M.Venslauskas.

 

Varėnos „Merkys“: 13 val. prieš Kauno „Arsenalą“, 15 val. prieš Jurbarko „Imsrę“.

 

Ilgametis Lietuvos mažojo futbolo čempionato dalyvis „Merkys“ praėjusiais metais gerokai pakeitė savo komandos veidą, o tiksliau – sudėtį. Neblogai Lietuvoje žinomais žaidėjais pasipildęs „Merkys“ visgi nustebinti nesugebėjo.

 

Tačiau puikiai suprantame, kad pokyčiai reikalauja laiko. „Merkys“ išlaikė praėjusių metų branduolį, susižaidimas turėtų būti geresnis, tad šiais metais komandos ambicijos jau yra didesnės, užsimenama net apie medalius.

 

Pirmasis etapas bus puiki terpė patikrinti kiek tos ambicijos yra realios. „Merkiui“ tek žaisi su praėjusių metų čempionais „Arsenalu“ ir bronzos medalių laimėtojais – Jurbarko „Imsre“.

 

„Būsimi varžovai – stiprūs, tiek „Arsenalas“, tiek „Imsrė“, tad bus sunku, bet ir įdomu. Dar nežinau kokio ilgio suoliuką turėsime, bet jį pamatysime Prienuose“, - trumpai prieš pirmąjį etapą kalbėjo „Merkio“ vadovas Dmitrij Krupovič.

 

Kauno „Arsenalas“: 13 val. prieš Varėnos „Merkį“, 15 val. prieš „Klaipėda City“.

 

Praėjusių metų čempionai Kauno „Arsenalas“ turi sau išsikėlę vienintelį tikslą – apginti čempionų vardą. To kol kas niekam nėra pavykę padaryti, bet „Arsenalas“ pradeda nuo nerašytos taisyklės – kam keisti tai, kas puikiai veikia?

 

Būtent tai „Arsenalas“ ir daro. Komanda išlaikė tą pačią sudėtį, kuri pernai atnešė aukso medalius. Su ja „Arsenalas“ ir atvyks į Prienus, kur jų lauks Varėnos „Merkys“ ir čempionato debiutantai – „Klaipėda City“.

 

Galime neslėpti, čempionai tikrai bus laikomi favoritais ir nustebtume, jei jie į Kauną grįžtų ne su šešiais taškais. Visgi, komandos vadovas Karolis Vasiliauskas jau nuteikinėja savo kariauną, kad lengvo pirmojo etapo jie nesitikėtų ir į aikštę žengtų atiduoti visas jėgas.

 

„Sezono startui tikimės surinkti optimaliausią sudėtį, ką galime surinkti. Tikiuosi, visi žaidėjai bus sveiki ir pasiruošę rungtynėms 110%. Prienų etapui ruošiamės atsakingai ir esame nusiteikę rimtai kovai. Lengvų rungtynių tikrai nebus nei iš „Merkio“ pusės, nei iš „Klaipėda City“, - pabrėžė K.Vasiliauskas.

 

I-ojo etapo tvarkaraštis (Prienai):

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai
Stadionas
1 1 2021-05-29 12:00:00 KKSC Prienai (Prienai) FK Ekranas (Panevėžys)
Prienų stad. I aikštė
2 1 2021-05-29 12:00:00 FC Hegelmann Minifootball (Kaunas) SC-FK Akmenė (Akmenė)
Prienų stad. II aikštė
3 1 2021-05-29 13:00:00 FK Arsenalas (Kaunas) FK Merkys (Varėna)
Prienų stad. I aikštė
4 1 2021-05-29 13:00:00 FC Klaipeda City (Klaipėda) FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
Prienų stad. II aikštė
5 2 2021-05-29 14:00:00 KKSC Prienai (Prienai) SC-FK Akmenė (Akmenė)
Prienų stad. I aikštė
6 2 2021-05-29 14:00:00 FK Ekranas (Panevėžys) FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)
Prienų stad. II aikštė
7 2 2021-05-29 15:00:00 FK Arsenalas (Kaunas) FC Klaipeda City (Klaipėda)
Prienų stad. II aikštė
8 2 2021-05-29 15:00:00 FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas) FK Merkys (Varėna)
Prienų stad. I aikštė