SOCCA

Mūsų partneriai:

2022-09-14

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą pasaulio čempionate

Trečiadienį dieną Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Vengrijos sostinėje Budapešte žaidė trečiąsias Socca mažojo futbolo (6 prieš 6) pasaulio čempionato rungtynes.

Iki šiol abejus mačus laimėjusi Lietuva šiandien turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Po apylygės kovos, bet ne itin gerai sužaistos rungtynių pabaigos Lietuva 1:4 nusileido tiesioginiams savo konkurentams dėl patekimo į čempionato aštuntfinalį – Slovėnijos futbolininkams.

Pirmąjį pavojingesnį smūgį šiame mače atliko lietuviai, bet kamuolys skriejo šalia vartų. Po to vyko gan klampus žaidimas be rimtesnių progų.

Visgi, 8 rungtynių minutę slovėnams pavyko išsiveržti į priekį. Slovėnija įžaidė kampinį ir po jo Matevžas Sodičius vienu lietimu smūgiavo tiksliai į patį vartų kampą. Tai buvo pirmasis kartas šiame čempionate, kuomet Lietuva pirmoji praleido įvartį.

Atsiliekančiųjų vaidmenyje atsidūrusi Lietuvos rinktinė šiek tiek strigo organizuojant savo žaidimą. Pavojingų išpuolių ilgą laiką sukurti nepavyko, bet to paties nepadarė ir slovėnai.

Jau tik kėlinio pabaigoje Slovėnija atliko du pavojingus smūgius, bet vieną kamuolį sugavo vartininkas, o antrasis smūgis skriejo virš vartų.

Per paskutinę kėlinio minutę Lietuva kelis kartus smūgiavo stipriai, bet visus smūgius sugėrė varžovų gynėjai, tad į pertrauką komandos išėjo Slovėnijai pirmaujant 1:0.

Antrasis kėlinys ir vėl prasidėjo pavojingu Lietuvos smūgiu, bet iš aštraus kampo smūgiuotą Mindaugo Zlatkaus kamuolį varžovų vartininkas atmušė. Tuo metu slovėnai dėmesį skyrė gynybai ir prie Lietuvos vartų nieko pavojingo nesukūrė

27 minutę rezultatą išlyginti galėjo Arnas Levonauskas, bet lietuvis smūgiavo krisdamas ir kamuolys skriejo virš vartų.

Po kelių minučių pavojingą ataką sukūrė Slovėnija, bet į varžovų smūgį puikiai sureagavo vartininkas Titas Vitkauskas. Visgi, įpusėjus antrajam kėliniui Slovėnijai pavyko įmušti antrąjį rungtynių įvartį ir padvigubinti savo persvarą.

Šįkart Lietuvai į tai sureaguoti pavyko žaibiškai. Jau po minutės Mindaugas Zlatkus gražiu smūgiu po pakelto kampinio sumažino varžovų persvarą iki vieno įvarčio.


Gan greitai po šio įvarčio Slovėnija prasižengdami nutraukė Lietuvos išpuolį ir už tai gavo geltoną kortelę, o tai reiškė, kad dvejoms minutėms Lietuva įgavo vieno žaidėjo persvarą. Visgi, per tą laiką Lietuvos atakos nebuvo sėkmingos ir Slovėnija apsigynė.

Paskutines tris minutes Lietuva pradėjo žaisti su šešiais aikštės žaidėjais ir taip stengėsi susikurti kiekybinę persvarą. Ši trenerio Mindaugo Grigalevičiaus rizika nepasiteisino.

39 minutę vartininką pakeitęs aikštės žaidėjas prarado kamuolį prie savo vartų ir varžovų puolėjui Matevžui Sodičiui liko lengva užduotis – pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Prastos Lietuvos rungtynės galiausiai pasibaigė dar vienu Slovėnijos tiksliu smūgiu, kuomet į vartininko nesaugomus vartus iš toli pasižymėjo Marko Račičius.

Po šių rungtynių Lietuva su 6 taškais susikomplikavo savo padėtį dėl patekimo į Socca pasaulio čempionato aštuntfinalį. Norint įveikti grupių etapą, Lietuvai rytoj vakare (20:00 Lietuvos laiku) privalės nugalėti pasaulio vicečempionę Lenkijos rinktinę.

Rezultatas:

Slovėnija 4 : 1 Lietuva

8‘ [1 : 0] Matevž Sodič

30‘ [2 : 0] Aleks Malivojevič

31‘ [2 : 1] Mindaugas Zlatkus

39‘ [3 : 1] Matevž Sodič

40‘ [4 : 1] Marko RačičLietuvos mažojo futbolo rinktinės sudėtis 2022 m. Socca Pasaulio čempionatui (rugsėjo 10-18 d., Budapeštas):

Vartininkai: Titas Vitkauskas (Nr. 1), Mantas Šumskis (Nr. 77).

Gynėjai: Deividas Gineitis (Nr. 2), Marius Linkevičius (Nr. 8), Matas Venslauskas (Nr. 4), Mindaugas Zlatkus (Nr. 9).

Saugai: Matas Radžiukynas (Nr. 5), Arnas Levonauskas (Nr. 3), Augustas Trinkūnas (Nr. 11).

Puolėjai: Laurynas Danielius (Nr. 7), Paulius Sirotavičius (Nr. 10).

Treneriai: Mindaugas Grigalevičius (vyriausiasis treneris), Giedrius Brazaitis (trenerio asistentas).

Lietuvos mažojo futbolo rinktinės grupių etapo tvarkaraštis:

Rugsėjo 15 d.: Lenkija - Lietuva (20:00 Lietuvos laiku)

Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1Mauricijus00000000
2Peru00000000
3Rumunija00000000
4Lietuva00000000

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas: 2023
Turas 1
DataŠeimininkaiRSvečiai

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2023
FotoInformacija

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2023
FotoInformacija

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija