SOCCA

Mūsų partneriai:

2023-07-03

LMFČ 2023: III-ojo etapo apžvalga – įpusėjusiame čempionate pirmauja naujokai, o medalių gynyba klostosi nesėkmingai

Šeštadienį (Liepos 1 d.) Alytuje buvo sužaistas III-asis Lietuvos mažojo futbolo čempionato etapas, kuris pažymėjo čempionato pusiaukelę. Alytuje aštuonioms čempionato komandos teko sužaisti po tris rungtynes, tad kai kurioms ekipoms pavyko kuo puikiausiai pasinaudoti ilguoju etapu ir į vasaros pertrauką išeiti pagerinus savo situaciją turnyrinėje lentelėje. Tuo metu kitoms komandoms pertraukos metu reikės rimtai pagalvoti, ką daryti antroje čempionato pusėje, kad jų rezultatai būtų geresni.

Debiutantai – turnyrinės lentelės viršuje

Idealiai Alytaus etapą sužaidė šių metų naujokai FSK „Radviliškis“. Radviliškio komanda laimėjo visas tris žaistas rungtynes ir apskritai jie pirmąjį ratą užbaigė laimėdami visas septynias savo rungtynes, tad natūralu, kad būtent „Radviliškis“ su 21 tašku po pirmojo rato rikiuojasi pirmoje vietoje.

Alytuje „Radviliškio“ komanda pirmąsias dvi pergales pasiekė ne taip ir lengvai. Nors jie 6:2 nugalėjo Kauno „Arsenalą“ ir 4:2 palaužė etapo šeimininkus FK „Alytų“, bet abejose rungtynėse savo persvarą įrodė jau artėjant rungtynių pabaigai. Tuo metu trečiose rungtynėse „Radviliškis“ jau dominavo ir net 10:3 pranoko FC „Klaipėda City“ klubą.

„Radviliškio“ puolime šįkart žibėjo du puolėjai – Deividas Dargužas ir Rokas Gedminas, kurie abu pelnė net po penkis įvarčius ir svariai prisidėjo prie visų trijų pergalių.

Po šio etapo „Radviliškio“ komandos vadovas ir treneris Mindaugas Urbonavičius džiaugėsi puikiai užbaigtu pirmuoju ratu.

„Pirmos dvejos rungtynės buvo ganėtinai sunkios ir tik rungtynių pabaigose pavykdavo susikrauti didesnį pranašumą. Trečiose rungtynėse su „Klaipėda City“ gan greitai susikūrėme trijų įvarčių persvarą ir tai leido ramiau užbaigti rungtynes. Nors pasiekėme tris pergales, bet žaidime nebuvo to laisvumo, kamuolio judėjimo, kurį demonstravome pirmuose dvejuose etapuose“, - kalbėjo M.Urbonavičius.

„Visgi, nuotaikos užbaigus pirmąjį ratą – puikios. Tačiau taip pat suprantame, kad antrajame rate pergalės ateis dar sunkiau, nes visi norės nugalėti lyderius, tad išlaikyti pirmą vietą tikrai nebus lengva“, - pridūrė FSK „Radviliškio“ vadovas.

Arčiausiai „Radviliškio“ komandos yra dar vieni debiutantai – tai Kauno FK „Smūgis“ ekipa, kuri turi 16 taškų. „Smūgis“ galėjo turėti dar mažesnį deficitą nei 5 taškai, bet Alytuje prarado du taškus, nes kartą sužaidė lygiosiomis.

Iš pradžių „Smūgis“ net 9:2 sutriuškino etapo šeimininkus FK „Alytų“, o po to 9:4 laimėjo Kauno derbį prieš „Arsenalo“ ekipą, bet paskutinėse dienos rungtynėse neįveikė Jurbarko „Imsrės“ ir su ja sužaidė lygiosiomis 3:3.

Prarasti taškai gali skaudžiai kainuoti, bet „Smūgis“ bent jau dėl įvarčių gali būti ramūs. Jų gretose žaidžia puolėjas Ignas Raštutis, kuris Alytuje pasižymėjo net 8 kartus ir užtikrintai pirmauja rezultatyviausių žaidėjų grafoje.

„Akmenės“ šuolis į viršų

Įspūdingą šuolį į viršų Alytuje atliko FK-SC „Akmenės“ ekipa. Dmytro Klochko treniruojami akmeniškiai laimėjo visas tris rungtynes ir pakankamai užtikrintai – 5:2 buvo įveikta „Klaipėda City“, 4:0 nugalėta Jurbarko „Imsrė“ ir 6:2 palaužtas Kauno „Arsenalas“.

Naujosios Akmenės komanda šiame etape praleido mažiausiai įvarčių ir prie to pastebimai prisidėjo komandos vartininkas Egidijus Žagaras. Tuo metu puolime žibėjo Jonavos „Vikingų“ futsal žaidėjas Taras Onufrak. Ukrainietis iš 15 savo komandos įvarčių pelnė net 9 ir buvo pagrindinis pergalių kalvis.

Po tokio puikaus etapo „Akmenė“ su 15 taškų pakilo į trečią čempionato vietą ir rimtai taikosi į medalius.

Praėjusio sezono medalininkai – murdosi apačioje, bet pergales iškovoję yra visi

Jei gerai sekasi debiutantams, tai priešingai visa čempionato eiga klostosi praėjusių metų prizininkams. Praėjusių metų čempionai Kauno „Hegelmann Minifootball“ sužaidus pusę čempionato yra paskutiniai ir čempionų titulo jau neapgins, nebent įvyks žmonijos istorijoje dar neįvykęs stebuklas.

Alytuje „Hegelmann Minifootball“ iškovojo pirmąją ir kol kas vienintelę čempionato pergalę ir tą padarė prieš praėjusių metų vicečempionus Jurbarko „Imsrę“. Kauniečiai šias rungtynes laimėjo 3:2, bet po to tokiu pačiu rezultatu 1:7 pralaimėjo „Klaipėda City“ ir FK „Alytus“ klubams. Pastarajam tai taip pat buvo pirmoji pergalė čempionate, tad pirmąjį ratą visoms komandos pavyko užbaigti bent su viena pergale.

Vieną pergalę kol kas yra iškovoję ir praėjusių metų vicečempionai Jurbarko „Imsrė“. Per pirmąjį ratą ji dar taip pat du kartus sužaidė lygiosiomis, bet to kol kas tikrai maža – Jurbarko komanda su 5 taškais užima tik šeštą vietą.

Etapas Alytuje labai prastai susiklostė ir praėjusių metų bronzos medalių laimėtojams Kauno „Arsenalui“. Prieš šį etapą „Arsenalas“ su 10 taškų buvo antras, o po Alytaus etapo su 10 taškų nukrito į ketvirtą vietą.

Jau galėjote suprasti, kad Alytuje „Arsenalas“ pralaimėjo visas rungtynes. Be Luko Sendžiko žaidę kauniečiai nusileido visiems varžovams, kurie už juos yra aukščiau – tai „Radviliškiui“, „Smūgiui“ ir „Akmenei“.

Pralaimėtos dvikovos tiesioginiams konkurentams ir lėmė patyrusios „Arsenalo“ ekipos nusileidimą keliais laipteliais turnyrinėje lentelėje.

Dabar Lietuvos mažojo futbolo čempionate nusimato beveik dvejų mėnesių pertrauka, o pirmenybės pratęstos bus rugpjūčio 12 d. Naujojoje Akmenėje.

2023 m. Lietuvos mažojo futbolo čempionato III-ojo etapo (Alytus) rezultatai:

Jurbarko „Imsrė“ 2:3 FC „Hegelmann Minifootball“

FC „Klaipėda City“ 2:5 SC-FK „Akmenė“

FSK „Radviliškis“ 6:2 FK „Arsenalas“

FK „Smūgis“ 9:2 FK „Alytus“

FC „Hegelmann Minifootball“ 1:7 FC „Klaipėda City“

Jurbarko „Imsrė“ 0:4 SC-FK „Akmenė“

FSK „Radviliškis“ 4:2 FK „Alytus“

FK „Smūgis“ 9:4 FK „Arsenalas“

FSK „Radviliškis“ 10:3 FC „Klaipėda City“

Jurbarko „Imsrė“ 3:3 FK „Smūgis“

FK „Arsenalas“ 2:6 SC-FK „Akmenė“

FC „Hegelmann Minifootball“ 1:7 FK „Alytus“


III-ojo etapo simbolinė rinktinė:


Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FSK Radviliškis (Radviliškis)1413016822+4639
2FK Smūgis (Kaunas)1411217131+4035
3SC-FK Akmenė (Akmenė)148154832+1625
4FC Klaipeda City (Klaipėda)146264342+120
5FK Arsenalas (Kaunas)146174942+719
6FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)145273034-417
7FK Alytus (Alytus)1420122973-446
8FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)141013870-623

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas: 2023
Turas 14

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2023
FotoInformacija
Ignas Raštutis Komanda:FK Smūgis (Kaunas)
24 Varžybų:14
Taras Onufrak (išreg.) Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
11 Varžybų:7
Rokas Gedminas Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
10 Varžybų:8
Audrius Brokas Komanda:FK Smūgis (Kaunas)
9 Varžybų:10
Christianas Žilinskas Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
7 Varžybų:7
Laurynas Danielius Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
7 Varžybų:14
Klaudijus Bagočius Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
7 Varžybų:11
Artūras Mačys Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
7 Varžybų:14
Marius Baziulis Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
7 Varžybų:14
Lukas Sendžikas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
6 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2023
FotoInformacija
Lukas Rimkus Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
0 3
Rokas Krušnauskas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
1 1
Dmitrij Krupovič Komanda:FK Alytus (Alytus)
1 1
Rimvydas Karsokas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
1 1
Vaidotas Juškus Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
1 1
Dalius Pinskas Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
0 2
Karolis Gečas Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
0 2
Artūras Mačys Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
0 2
Karolis Vasiliauskas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 2
Martynas Jurkūnas Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
0 2

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija