SOCCA

Mūsų partneriai:

2023-08-11

IV-ojo etapo anonsas: po pertraukos komandos susitiks Naujojoje Akmenėje

Po daugiau nei mėnesio vasaros pertraukos Lietuvos mažojo futbolo čempionatas (7 prieš 7) jau šį šeštadienį (rugpjūčio 12 d.) bus pratęstas Naujojoje Akmenėje ir čia prasidės antrasis čempionato ratas.

Šiame šiaurės Lietuvos mieste bus sužaisti būsimi du čempionato etapai, bet būtent šios savaitės etapas (ketvirtasis) bus labai įdomus dėl kelių aspektų. Pirmiausia – tai bus ilgasis etapas, kuriame visos aštuonios čempionato komandos sužais po tris rungtynes, tad bus labai svarbu turėti ilgesnį atsarginių suolą ir protingai paskirstyti savo jėgas. Antra – komandos sugrįžta po vasaros pertraukos, todėl bus įdomu pamatyti, kokia jų sportinė forma ir ar tai turės įtakos jų rezultatams.

Priminsime, kad sužaidus lygiai pusę čempionato jame pirmauja visas septynias rungtynes laimėjęs debiutantas FSK „Radviliškis“ (21 tšk.), po jo seka kitas debiutantas Kauno FK „Smūgis“ (16 tšk.), o būsimo etapo šeimininkai SC-FK „Akmenė“ (15 tšk.) rikiuojasi trečioje vietoje.

Jau žemiau rikiuojasi FK „Arsenalas“ (10 tšk.), „Klaipėda City“ (9 tšk.), Jurbarko „Imsrė“ (5 tšk.), FK „Alytus“ (3 tšk.) ir čempionų titulą kol kas labai nesėkmingai ginantis Kauno „Hegelmann Minifootball“ (3 tšk.).

Visgi, toks išsidėstymas turnyrinėje lentelėje gali gerokai pasikeisti po būsimo, ilgojo etapo Naujojoje Akmenėje, o visa tai priklausys nuo komandų rezultatų.

Lyderius praradę šeimininkai

Namuose žaisiantis SC-FK „Akmenės“ kolektyvas tikisi gausaus žiūrovų palaikymo, o jo tikrai gali prireikti. Per vasaros pertrauką „Akmenė“ prarado kelis svarbius savo komandos narius iš Ukrainos – ją paliko žaidžiantysis komandos treneris Dmytro Klochko ir rezultatyviausias komandos žaidėjas Taras Onufrak (11 įvarčių). Šiuos ukrainiečius „Akmenė“ bandys pakeisti pajėgiais vietiniais žaidėjais, o kaip jiems tai pavyks padaryti, bus galima pamatyti rungtynėse prieš „Klaipėda City“, Jurbarko „Imsrę“ ir Kauno „Arsenalą“. Visos šios trys ekipos turnyrinėje lentelėje yra žemiau nei Naujosios Akmenės komanda, todėl jai bus be galo svarbu jas laimėti ir išsilaikyti kovoje dėl aukščiausių vietų.

„Šiais metais dėl pasikeitusio apskrities futbolo pirmenybių formato Naujojoje Akmenėje nebuvo sužaistos nė vienos namų rungtynės, todėl tikimės, kad sirgaliai gausiai susirinks palaikyti mūsų ekipos, o ir žaidėjams dvigubai maloniau žaisti palaikomiems savo šeimos narių, draugų ir pažįstamų“, – akcentavo Akmenės rajono sporto centro vadovas Mantas Mačius.

„Akmenės“ komandos vadovas pabrėžė ir tai, kad ekipos sudėtyje įvyko permainos: „Pertraukos periodas mums atnešė nemažai pasikeitimų. Keletas žaidėjų išvyko į užsienį, keliems traumos neleis sugrįžti į komandą, todėl ir apie dalyvavimą turnyruose pertraukos metu net nemąstėme. Visgi, namuose tikimės aktyvesnio žaidimo, nes komandą papildys keletas pajėgių vietinių žaidėjų, kurie dėl namų aikštės pranašumo negailės savo jėgų. Komandoje pasirodyti turėtų dar nežaidęs šių metų čempionate Aivaras Bagočius, taip pat prisijungs akmeniškiai Mindaugas Kvedaras, Faustas Gauronkas, Gabijus Gudelevičius, Nedas Stankus ir Mindaugas Kalenda“.

Kas pakils iš lentelės apačios?

Naujojoje Akmenėje dabartiniai lyderiai tarpusavyje nekovos, bet turnyrinės lentelės apačioje esančios komandos aiškinsis santykius tarpusavyje, tad jos gali pakeisti savo padėtį tiek į gerą, tiek į blogą pusę.

Praėjusio sezono vicečempionai Jurbarko „Imsrė“ šiais metais kol kas laimėjo tik kartą. Tai tiek pat, kiek ir praėjusių metų čempionai „Hegelmann Minifootball“, kurie savo vienintelę pergalę pasiekė būtent prieš „Imsrę“. Dar kartą praėjusių metų laureatai susirems Naujojoje Akmenėje.

„Imsrė“ vasaros pertraukos metu ilsėjosi ir perkrovė savo baterijas bei dabar tikisi, kad antrasis ratas jiems bus žymiai geresnis.

„Pertraukos metu turėjome atostogas, turnyruose nedalyvavome, bet žinoma futbolas nebuvo užmirštas. Nuotaikos dviprasmiškos, šiek tiek esame supykę ant savęs dėl 1-ojo rato rezultatų, bet žiūrime į priekį, antro rato pradžia jau čia pat ir ruošiamės žengti į aikštelę rinkti taškus“, – sakė „Imsrės“ vadovas Laurynas Danielius.

„Iš varžovų tikimės geros kovos, daug sportinio pykčio ir emocijų, kas ir vyko 1-ojo rato pabaigoje, na, o mes patys sau esame nenuspėjami šiame sezone. Pertraukos metu keli žaidėjai papildė mūsų gretas, bet jie tikrai nėra naujokai ir Lietuvos mažojo futbolo čempionate yra žaidę, tad tikimės, kad jų įtaką aikštėje pajusime iškart“, – pabrėžė L.Danielius.

Su tais pačiais „Hegelmann“ taip pat žais FK „Alytus“ klubas. Alytaus komanda kol kas irgi turi vienintelę pergalę šiame sezone, o ją iškovojo būtent prieš „Hegelmann“, kuomet juos sutriuškino net 7:1.

Šios dvi komandos praėjusį savaitgalį Rygoje žaidė mažojo futbolo Baltijos taurės turnyre ir taip ruošėsi antrajai Lietuvos čempionato daliai. Tiesa, abu klubai Rygoje iškovojo po pergalę ir savo pasirodymą baigė grupių etape.

„Alytus“ 4:0 sutriuškino Estijos „Alden Štorm“ klubą, bet po to tokiu pačiu skirtumu pralaimėjo Baltijos čempionu tapusiam FC „Nica“ klubui, o vėliau 1:7 neprilygo Vilniaus „El Dorado“ klubui.

Tuo metu „Hegelmann“ 0:2 nusileido trečiąją vietą Baltijos taurės turnyre užėmusiam Latvijos FS LLT klubui, po to 1:3 pralaimėjo FSK „Radviliškiui“, o paskutinėse grupės etapo rungtynėse 2:0 įveikė sidabro medalius iškovojusius „Krupis city/Tukums“ klubą.

Po patirties Baltijos taurės turnyre „Alytaus“ ir „Hegelmann“ komandos susirems tarpusavyje ir sieks pagerinti savo pozicijas Lietuvos čempionate.

FK „Alytaus“ komandos vadovas Saulius Giedraitis prieš etapą Naujojoje Akmenėje kalbėjo: „Po pirmo rato komanda ilsėjosi, tačiau netikėtai gavus pasiūlymą dalyvauti Baltijos taurės turnyre Rygoje, pradėjome planuoti išvyką. Antrasis ratas bus itin sunkus, net du turai suplanuoti Naujojoje Akmenėje, tad laukia ilgos kelionės ir tai gali atsiliepti komandos žaidimui. Antrąjį ratą pradėsime panašia sudėtimi, žymių pasikeitimų neįvyko“.

Tiesa, „Alytaus“ komandai teks žaisti prieš kiek kitokį „Hegelmann“ klubą. Kauno ekipos gretas paliko futsalo žaidėjai Gustas Zenkovas, Justinas Zagurskas, o dar keli svarbūs futbolininkai pakeitė stovyklą ir papildė kitą Kauno klubą.

Kauno derbis

Naujojoje Akmenėje įvyks Kauno derbis tarp „Arsenalo“ ir „Smūgio“ ekipų. Pirmoji šių komandų akistata pasibaigė „Smūgio“ pergale rezultatu 9:4, o apskritai paskutinis etapas „Arsenalui“ susiklostė prastai – komanda pralaimėjo visas tris rungtynes ir nukrito į ketvirtą vietą. Tačiau būtent Naujojoje Akmenėje „Arsenalas“ sieks revanšo prieš visas juos įveikusias komandas – „Radviliškį“, „Akmenę“ ir tą patį „Smūgį“.

Savo gretas keliais žaidėjais, tarp kurių yra ir puikiai žinomas puolėjas Rokas Krušnauskas, papildęs „Arsenalas“ į antrąjį ratą žiūri optimistiškai ir tikrai nelaidoja savo šansų kovoti dėl pirmosios vietos.

„Ir pailsėjome, ir pasitreniravome. Nebuvo tokia ilga pertrauka tai nuo futbolo toli neatitrūkome. Nuotaikos geros ir kovingos. Žiūrime optimistiškai į artėjančią antrą sezono dalį, juolab, kad nėra nieko prarasta ir galime pakovoti dėl prizinių vietų. Staigmenų iš varžovų nesitikime ir laukiame įtemptų bei sunkių rungtynių. Patys pasipildėme keliais naujais žaidėjais, kurie, manau, įneš daugiau energijos į komandos žaidimą”, – savo mintimis dalinosi „Arsenalo“ vadovas Karolis Vasiliauskas.

Tačiau savo sudėtį papildė ir „Smūgio“ ekipa, kuri dar kartą pasistiprino „Hegelmann Minifootball“ žaidėjais. Vieną Kauno komandą į kitą iškeitė vartininkas Andrius Samplinskas ir saugai Giedrius Mažrimas bei Ignas Maleckas.

„Pertraukos periodas praėjo labai įvairiai. Kai kurie žaidėjai ilsėjosi, kiti komandos nariai žaidė kituose turnyruose net už Lietuvos ribų. Mūsų komandos nariai yra aktyvūs ir žaidžia įvairiuose turnyruose, o tai yra sveikintina ir palaiko Lietuvos futbolo populiarumą. Nuotaikos yra gan geros, turime pasikeitusią komandos sudėtį. Kiek žinau neturime rimtų traumų ir viliuosi jog yra išlikusi žaidėjų motyvacija pakovoti aikštelėje ir siekti pergalių“, – sakė „Smūgio“ vadovas Rytis Briedis.

„Smūgio“ vadovas pabrėžė ir tai, ko fanai gali iš jų tikėtis Naujojoje Akmenėje: „Galite tikėtis rimtos kovos ir įvarčių į varžovų vartus. Visgi, esame daugiausiai įvarčių įmušusi komandą per pirmus tris etapus, taigi siūlome varžovams daugiau dėmesio skirti gynybai. Iš varžovų nesitikime, kad ateis žaisti atsipalaidavę. Manome, kad varžovai mus vertina rimtai po pirmųjų etapų, tad lengvų rungtynių greičiausiai nebus“

Lyderiai ant laurų nemiega

Pralaimėjimo kartėlio dar nepatyręs FSK „Radviliškis“ į Naująją Akmenę atvyksta neužrietęs nosies. Klubo žaidėjai šiek tiek pailsėjo, bet paskutinę liepos savaitę kibo į darbus ir sugrįžo į treniruotes, o taip pat žaidė Baltijos taurės turnyre, bet ten šventė tik vieną pergalę.

„Didesnę pertraukos dalį skyrėme poilsiui. Paskutinę liepos savaitę pradėjome ruoštis Baltijos taurei ir tuo pačiu LMFČ bei LFF III lygos pirmenybėms. Nemažai žaidėjų komandoje turi patyrę traumas, mikrotraumas, tai nuotaikos nėra pačios geriausios, bet tikimės, kad iki išvykos į Naująją Akmenę bent kiek pavyks apsigydyti ir pademonstruoti kuo geresnį žaidimą, kuris leistų ir toliau rinkti svarbius taškus. Iš varžovų tikimės dar didesnio dėmesio ir kovos žaidžiant prieš mūsų ekipą. Patys turime kelis naujus žaidėjus ir tikimės, kad naujokai įneš svarų indėlį į gerą komandos žaidimą“, – kalbėjo „Radviliškio“ vadovas Mindaugas Urbonavičius.

„Radviliškis“ šeštadienį susirems su „Arsenalu“, „Alytaus“ ekipa ir dieną užbaigs rungtynėmis su „Klaipėda City“ klubu.

Pastarasis, turintis 9 taškus, vasaros pertrauką išnaudojo poilsiui ir atsistatymui. Tiesa, komandos sudėtyje įvyko keli pasikeitimai – pora žaidėjų išvyko, pora prisijungė, o patys klaipėdiečiai toliau ketina gadinti nervus kitoms komandoms ir joms duoti rimtą kovą.

„Atostogos Lietuvos čempionate sutapo su miesto ir rajono pirmenybių atostogomis, tad visą liepą galėjome pailsėti nuo futbolo ir vienas nuo kito. Tačiau į čempionatą grįžtame kovingai nusiteikę. Tikimės parodyti žiūrovams ir varžovams energingą ir džiuginantį futbolą, tačiau bijome, kad varžovai planuoja padaryti tą patį“, – su šypsena veide kalbėjo „Klaipėda City“ treneris Sergej Jakovlev.

2023 m. Lietuvos mažojo futbolo čempionato IV-ojo etapo (Naujoji Akmenė) tvarkaraštis:

Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FSK Radviliškis (Radviliškis)1413016822+4639
2FK Smūgis (Kaunas)1411217131+4035
3SC-FK Akmenė (Akmenė)148154832+1625
4FC Klaipeda City (Klaipėda)146264342+120
5FK Arsenalas (Kaunas)146174942+719
6FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)145273034-417
7FK Alytus (Alytus)1420122973-446
8FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)141013870-623

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas: 2023
Turas 14

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2023
FotoInformacija
Ignas Raštutis Komanda:FK Smūgis (Kaunas)
24 Varžybų:14
Taras Onufrak (išreg.) Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
11 Varžybų:7
Rokas Gedminas Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
10 Varžybų:8
Audrius Brokas Komanda:FK Smūgis (Kaunas)
9 Varžybų:10
Christianas Žilinskas Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
7 Varžybų:7
Klaudijus Bagočius Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
7 Varžybų:11
Laurynas Danielius Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
7 Varžybų:14
Marius Baziulis Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
7 Varžybų:14
Artūras Mačys Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
7 Varžybų:14
Lukas Sendžikas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
6 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2023
FotoInformacija
Lukas Rimkus Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
0 3
Rokas Krušnauskas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
1 1
Dmitrij Krupovič Komanda:FK Alytus (Alytus)
1 1
Vaidotas Juškus Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
1 1
Rimvydas Karsokas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
1 1
Karolis Gečas Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
0 2
Artūras Mačys Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
0 2
Karolis Vasiliauskas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 2
Martynas Jurkūnas Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
0 2
Vaidotas Norkeliūnas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 2

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija