SOCCA

Mūsų partneriai:

2023-08-27

LMFČ 2023: V-ojo etapo apžvalga – aukso likimas paaiškės paskutiniame etape, o bronza jau turi savo šeimininkus

Šeštadienį Naujojoje Akmenėje buvo sužaistas priešpaskutinis, penktasis Lietuvos mažojo futbolo čempionato etapas. Jo metu galėjo paaiškėti naujieji Lietuvos mažojo futbolo čempionai, bet įvykių seka susiklostė taip, kad čempionas paaiškės tik paskutiniame etape.

Aštuonių komandų čempionate vis dar pirmauja debiutantai FSK „Radviliškis“ (33 tšk.), bet jų skirtumas nuo Kauno FK „Smūgio“ (31 tšk.) sumažėjo iki 2 taškų, o paskutiniame etape visos komandos sužais dar po dvi rungtynes.

Intriga išlieka

Tokie pasikeitimai turnyrinėje lentelėje reiškia, kad bent viena klaida būsimose rungtynėse gali lemti aukso medalius. Tokių klaidų šįkart Naujojoje Akmenėje neišvengė FSK „Radviliškis“. Iki pat šeštadienio visas 10 žaistų rungtynių laimėje radviliškiečiai Naujoje Akmenėje susirėmė su FK „Smūgiu“. Pergalės atveju „Radviliškis“ praktiškai būtų užsitikrinęs čempionų titulą, bet labai įtemptoje kovoje „Smūgis“ šventė pergalę rezultatu 3:2 ir sumažino savo deficitą nuo tiesioginių varžovų.

Pirmą pralaimėjimą patyrę radviliškiečiai galėjo ir dar labiau prisidirbti antrose dienos rungtynėse. Jose „Radviliškis“ turėjo gerokai pavargti su etapo šeimininkais FC-SC „Akmenės“ žaidėjais, kuriuos galiausiai nugalėjo rezultatu 2:1, o ši pergalė jiems leido išlaikyti 2 taškų persvarą prieš „Smūgį“ ir būti savo paties likimo šeimininkais paskutiniame etape.

„Prieš „Smūgį“ tikėjomės, kad bus labai sunki kova, kad bus žiežirbų, ginčų. Taip ir įvyko. Pralaimėjome „Smūgiui“, bet gerai, kad atsitiesėme prieš „Akmenę“ ir ją nugalėjome 2:1. Visgi, manęs visiškai netenkino, kaip išėjome į aikštę prieš etapo šeimininkus. Galbūt vaikinai nuvertino „Akmenę“ ar tikėjosi, kad ji pati susimuš įvarčius į savo vartus. Rodos, kad prieš rungtynes visi suprato jų svarbą, bet aikštėje nusiteikimas buvo prastas. „Akmenė“ turėjo savo šansų ir galėjo įmušti antrą įvartį, sakyčiau, kad lygiosios 2:2 būtų buvęs dėsningas rezultatas, bet pergalę iškovoti pavyko, turime dvejų taškų persvarą ir stengsimės čempionų titulą užsitikrinti namuose, Radviliškyje“, - kalbėjo „Radviliškio“ treneris Mindaugas Urbonavičius.

Tam pačiam „Smūgiui“ antrose rungtynėse „pasisekė“ dėl varžovų aplaidumo. Kauno „Hegelmann Minifootball“ komanda kiek netikėtai sugebėjo 4:3 nugalėti „Smūgį“ ir pastaroji po rungtynių buvo labai nusivylusi, bet po to paaiškėjo, kad „Hegelmann Minifootball“ savo sudėtyje turėjo du čempionatui neregistruotus žaidėjus, todėl jiems buvo skirti du techniniai pralaimėjimai rezultatais 0:5.

Bronza keliauja į Naująją Akmenę

Techninę pergalę gavo ir SC-FK „Akmenės“ ekipa, nors ji ir taip buvo sugebėjusi nugalėti „Hegelmann“ žaidėjus aikštėje. Ir nors po to „Akmenė“ 1:2 pralaimėjo čempionato lyderiams iš Radviliškio, tos vienos pergalės ir kitų palankių rezultatų dėka „Akmenė“ pirmą kartą istorijoje iškovojo Lietuvos mažojo futbolo čempionato bronzos medalius.

„Galėjo būti ir geriau. Ne daug trūko iki antros pergalės ar bent lygiųjų, tačiau nuotaikos geros. Prieš lyderius sužaidėme gerai, įveikėme kitus varžovus, o palankūs varžovų rezultatai leido užsitikrinti bronzos medalius. Pagaliau užlipome ant prizininkų pakylos“, - kalbėjo „Akmenės“ kapitonas Artūras Mačys.

Tie palankūs rezultatai – tai FC „Klaipėda City“ ir FK „Arsenalo“ pralaimėjimai. Klaipėdiečiai pirmose dienos rungtynėse gan netikėtai 0:1 pralaimėjo šį sezoną buksuojančiai Jurbarko „Imsrei“, bet po to ėmė ir 4:2 palaužė tą patį „Arsenalą“.

„Arsenalas“ savo ruožtu penktąjį etapą pradėjo 8:1 sutriuškindami Alytaus „Alytų“, bet prieš „Klaipėda City“ neturėjo kelių svarbių žaidėjų ir neatlaikė varžovų pasiūlyto tempo.

Tiek „Klaipėda City“, tiek „Arsenalas“ dėl šių pralaimėjimų vis dar 6 taškais atsilieka nuo SC-FK „Akmenės“ ir nors pagal taškus abu varžovai galėtų pasivyti Naujosios Akmenės kolektyvą, bet tarpusavio rungtynių rezultatai lemia, kad jie „Akmenės“ klubo jau neaplenks. „Akmenė“ tiek prieš „Klaipėda City“, tiek prieš „Arsenalą“ turi geresnę tarpusavio sužaistų rungtynių statistiką.

„Pritrūko energijos. Po pirmų pergalingų rungtynių keli žaidėjai turėjo išvykti ir nežaidė antrose rungtynėse. Prieš „Klaipėda City“ pirmavome 2:0, bet tada tiesiog išsekome, nebeturėjome jėgų ir varžovai tuo pasinaudojo. Į Naująją Akmenę atvykome kovoti dėl trečiosios vietos ir laimėti abejas rungtynes, dėkoju vyrams, kurie žaidė, bet gaila, kad jėgų neužteko“, - kalbėjo „Arsenalo“ komandos narys Ruslanas Bykovas.

„Dvikovos su „Arsenalu“ visada yra principinės. Praeitą kartą jie laimėjo rezultatu 4:2, šįkart laimėjome mes. Prieš „Imsrę“ pritrūko sėkmės, o gal ir varžovams padėjo aukštesnės jėgos, bet kadangi nelaimėjome tų rungtynių, sveikiname „Akmenę“ su trečiąją vieta. Iš mūsų pozicijos galime sakyti, kad jie to tikrai nusipelnė“, – varžovus pasveikino FC „Klaipėda City“ treneris Sergeju Jakovlevas.

Sausi vartai

Praėjusio sezono vicečempionai Jurbarko „Imsrė“ šiais metais sunkiai rinko taškus ir pergales, bet Naujojoje Akmenėje „Imsrė“ padarė tai, ko dar iki šiol nebuvo padariusi. „Imsrė“ laimėjo abejas žaistas rungtynes ir išlaikė sausus vartus – jie 1:0 palaužė „Klaipėda City“, o po to 3:0 nugalėjo „Alytų“. Su 14 taškų „Imsrė“ išliko šeštoje vietoje, bet ji dabar vos 2 taškais atsilieka nuo „Klaipėda City“ ir „Arsenalo“, tad turi galimybę finišuoti net ketvirtoje pozicijoje.

„Net neįsivaizduoju, kaip taip sužaidėme. Turbūt pirmą kartą išlaikėme sausus vartus per dvi rungtynes ir šventėme dvi pergales. Visada į etapus atvykstame kovoti dėl maksimalaus taškų skaičiaus ir nors jau nekovojame dėl medalių, džiaugiamės, kad pagaliau laimėjome abejas rungtynes ir nepraradome taškų“, - kalbėjo sausus vartus išlaikęs „Imsrės“ vartininkas Karolis Giedraitis.

Paskutinis Lietuvos mažojo futbolo čempionato etapas įvyks rugsėjo 9 dieną Radviliškyje. Būtent šiame mieste paaiškės, kas tas taps naujaisiais Lietuvos mažojo futbolo čempionais – ar FSK „Radviliškis“, ar FK „Smūgis“.

V-ojo etapo simbolinė rinktinė:


2023 m. Lietuvos mažojo futbolo čempionato V-ojo etapo (Naujoji Akmenė) rezultatai:

SC-FK „Akmenė“ 5:0 „Hegelmann Minifootball“

FK „Smūgis“ 3:2 FSK „Radviliškis“

FK „Alytus“ 1:8 FK „Arsenalas“

„Klaipėda City“ 0:1 Jurbarko „Imsrė“

SC-FK „Akmenė“ 1:2 FSK „Radviliškis“

„Hegelmann Minifootball“ 0:5 FK „Smūgis“

FC „Klaipėda City“ 4:2 FK „Arsenalas“

FK „Alytus“ 0:3 Jurbarko „Imsrė“

Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FSK Radviliškis (Radviliškis)1413016822+4639
2FK Smūgis (Kaunas)1411217131+4035
3SC-FK Akmenė (Akmenė)148154832+1625
4FC Klaipeda City (Klaipėda)146264342+120
5FK Arsenalas (Kaunas)146174942+719
6FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)145273034-417
7FK Alytus (Alytus)1420122973-446
8FC Hegelmann Minifootball (Kaunas)141013870-623

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas: 2023
Turas 14

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2023
FotoInformacija
Ignas Raštutis Komanda:FK Smūgis (Kaunas)
24 Varžybų:14
Taras Onufrak (išreg.) Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
11 Varžybų:7
Rokas Gedminas Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
10 Varžybų:8
Audrius Brokas Komanda:FK Smūgis (Kaunas)
9 Varžybų:10
Christianas Žilinskas Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
7 Varžybų:7
Laurynas Danielius Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
7 Varžybų:14
Klaudijus Bagočius Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
7 Varžybų:11
Artūras Mačys Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
7 Varžybų:14
Marius Baziulis Komanda:FSK Radviliškis (Radviliškis)
7 Varžybų:14
Lukas Sendžikas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
6 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas: 2023
FotoInformacija
Lukas Rimkus Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
0 3
Rokas Krušnauskas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
1 1
Dmitrij Krupovič Komanda:FK Alytus (Alytus)
1 1
Rimvydas Karsokas * Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
1 1
Vaidotas Juškus Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
1 1
Dalius Pinskas Komanda:FC Klaipeda City (Klaipėda)
0 2
Karolis Gečas Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
0 2
Artūras Mačys Komanda:SC-FK Akmenė (Akmenė)
0 2
Karolis Vasiliauskas Komanda:FK Arsenalas (Kaunas)
0 2
Martynas Jurkūnas Komanda:FK Jurbarko Imsrė (Jurbarkas)
0 2

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija